Reprezentace trénuje před MS u nás. Gruber: Na Kladně se vždy cítím fajn

30. listopadu 2021 | Zprávy z klubu
Obvykle je to florbalový domov Kanonýrů, teď ale v hale BIOS našli azyl výjimeční hosté. Od soboty se tu připravuje česká reprezentace, pro kterou je to finální tréninkový kemp před pátečním startem světového šampionátu v Helsinkách. Ubytovaní jsou pak hráči v nedalekém Sport hotelu Sletiště.
Reprezentace trénuje před MS u nás. Gruber: Na Kladně se vždy cítím fajn

„Soustředění je takovou kombinací florbalu a jiných aktivit. Chceme zapojit jak sport, tak také zábavu, aby hráči na mistrovství odjížděli dobře naladěni,“ řekl pro web Českého florbalu reprezentační trenér Petri Kettunen.

Do známého prostředí se pak vrátil třeba obránce Jakub Gruber, který na Kladně působil na střídavé starty v sezonách 2014/15 a 2015/16. Za Kanonýry odehrál 26 zápasů včetně úspěšné baráže o postup do Superligy. „Na Kladně se připravujeme od soboty, v hale máme zázemí, které dobře známe. S reprezentací jsme tu měli i letní soustředění. Je tu položený povrch, vše je v dosahu od našeho ubytování. Osobně mám na Kladno dobré vzpomínky a vždy se tu cítím fajn. Teď už se ale všichni moc těšíme na mistrovství světa,“ uvedl pro web Kanonýrů Gruber.

Ten je již stálou tváří klubu z Mladé Boleslavi, která je mimochodem největším dodavatelem hráčů do reprezentace – v nominaci jsou kromě Grubera i Lukáš Bauer, Dominik Beneš, Adam Hemerka a Lukáš Punčochář.

Do Helsinek se tým přesouvá ve středu, první zápas ho čeká v pátek proti Německu.

Držíme palce!

Foto: Matyáš Klápa - www.ceskyflorbal.cz; Alena Zapletalová

Podobné články

V neděli Kanonýry čeká ve Slezsku střet s Letkou
21. ledna 2022

V neděli Kanonýry čeká ve Slezsku střet s Letkou

Základní část 1. ligy míří do finiše a než A-tým Kanonýrů narazí v posledních třech duelech na silné soky (Karlovy Vary, Znojmo a Chomutov), je tu jako „předkrm“ nedělní střet s týmem Letky. Ta je momentálně desátá a snaží se udržet mezi celky, které si zahrají předkolo play off. Také proto bude Kladno ve Slezsku favoritem.
Celý článek ›
Povedený vstup juniorů do roku 2022
17. ledna 2022

Povedený vstup juniorů do roku 2022

Úspěšně vstoupili junioři Kanonýrů do roku 2022. V domácích zápasech proti Liberci a Mladé Boleslavi si připsali čtyři body a v tabulce se přiblížili desítce. "Za víkend jsme výsledkově a počtem získaných bodů spokojeni. I když víme, že jich mohlo být víc. Herně to ovšem nebylo úplně to, jak bychom se chtěli prezentovat. Každopádně jsme si ukázali, že pokud se dobře připravíme a udržíme koncentraci po celých 60 minut, tak si to můžeme rozdat s kýmkoli. Víme, na čem máme pracovat a věřím, že naše výkony půjdou nahoru,“ řekl trenér Jan Novák.
Celý článek ›
Jasné vítězství 12:2 proti Slovanu
15. ledna 2022

Jasné vítězství 12:2 proti Slovanu

A-tým Kanonýrů si připsal první výhru v roce 2022. V domácí hale BIOS jednoznačně předčil Slovan Havířov, který porazil 12:2 a příští týden se pokusí vítězství potvrdit proti Letce.
Celý článek ›
V sobotu proti poslednímu Slovanu
13. ledna 2022

V sobotu proti poslednímu Slovanu

A-tým Kanonýrů má po týdnu před sebou další střet s Havířovem. Tentokrát však hraje v sobotu v domácí hale BIOS (18:00) a sokem bude Slovan, zatím poslední tým prvoligové tabulky. I proto je Kladno jasným favoritem.
Celý článek ›