Reprezentace trénuje před MS u nás. Gruber: Na Kladně se vždy cítím fajn

30. listopadu 2021 | Zprávy z klubu
Obvykle je to florbalový domov Kanonýrů, teď ale v hale BIOS našli azyl výjimeční hosté. Od soboty se tu připravuje česká reprezentace, pro kterou je to finální tréninkový kemp před pátečním startem světového šampionátu v Helsinkách. Ubytovaní jsou pak hráči v nedalekém Sport hotelu Sletiště.
Reprezentace trénuje před MS u nás. Gruber: Na Kladně se vždy cítím fajn

„Soustředění je takovou kombinací florbalu a jiných aktivit. Chceme zapojit jak sport, tak také zábavu, aby hráči na mistrovství odjížděli dobře naladěni,“ řekl pro web Českého florbalu reprezentační trenér Petri Kettunen.

Do známého prostředí se pak vrátil třeba obránce Jakub Gruber, který na Kladně působil na střídavé starty v sezonách 2014/15 a 2015/16. Za Kanonýry odehrál 26 zápasů včetně úspěšné baráže o postup do Superligy. „Na Kladně se připravujeme od soboty, v hale máme zázemí, které dobře známe. S reprezentací jsme tu měli i letní soustředění. Je tu položený povrch, vše je v dosahu od našeho ubytování. Osobně mám na Kladno dobré vzpomínky a vždy se tu cítím fajn. Teď už se ale všichni moc těšíme na mistrovství světa,“ uvedl pro web Kanonýrů Gruber.

Ten je již stálou tváří klubu z Mladé Boleslavi, která je mimochodem největším dodavatelem hráčů do reprezentace – v nominaci jsou kromě Grubera i Lukáš Bauer, Dominik Beneš, Adam Hemerka a Lukáš Punčochář.

Do Helsinek se tým přesouvá ve středu, první zápas ho čeká v pátek proti Německu.

Držíme palce!

Foto: Matyáš Klápa - www.ceskyflorbal.cz; Alena Zapletalová

Podobné články

VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro
4. května 2022

VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro

Šestice kanonýrských celků (od přípravky až po dorostence + juniorky) se od pátku 6. do neděle 8. května účastnila mezinárodního turnaje Prague Floorball Cup. A nejlépe si vedli mladší žáci, kteří se probili až do finále. V něm sice podlehli Písku 0:2, i tak jde o velký úspěch tohoto týmu. Výsledky i hodnocení trenérů jednotlivých družstev za každý den si můžete přečíst v souhrnu.
Celý článek ›
Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přihlaste se do sportovní třídy a získejte studijní stipendium od Kanonýrů
22. dubna 2022

Přihlaste se do sportovní třídy a získejte studijní stipendium od Kanonýrů

Kanonýři úzce spolupracují se 4. Základní školou Norská, která aktuálně přijímá přihlášky do specializované sportovní třídy od současných žáků pátých tříd. Přijímací testy se uskuteční ve středu 18. května, přihlášku je nutné podat nejpozději do 10. května. Pro členy Kanonýrů, kteří od příštího školního roku do této třídy nastoupí, má klub připraveno studijní stipendium a zároveň i podporu v materiálním vybavení.
Celý článek ›