V sobotu proti poslednímu Slovanu

13. ledna 2022 | Zprávy z klubu
A-tým Kanonýrů má po týdnu před sebou další střet s Havířovem. Tentokrát však hraje v sobotu v domácí hale BIOS (18:00) a sokem bude Slovan, zatím poslední tým prvoligové tabulky. I proto je Kladno jasným favoritem.
V sobotu proti poslednímu Slovanu

Pro Kanonýry je mementem poslední výjezd, kdy v Havířově ztratili dobře rozehraný zápas s místním Torpedem. A hráči Slovanu duel sledovali z hlediště, takže je možná i pro ně inspirací, že se silného protivníka nemusí lekat. „V předchozím utkání jsme byli svědky toho, že i tým z nižších pater tabulky umí vstřelit branky a bojovat o vítězství. A myslím si, že Slovan bude minulým víkendem motivován a bude bojovat za každou cenu až do konce. Určitě jdeme do utkání v roli favorita a musíme ji potvrdit. A to nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou,“ říká kouč A-týmu Martin Hovořák.

Byla to minulý víkend vážně velká rána. Kanonýři po první třetině vedli 5:1, nakonec ale prohráli v prodloužení 5:6. V tabulce zůstali pátí, ale bodově se na ně dotáhl Chomutov a do první čtyřky už chybí šest bodů. Nicméně Hovořák věří, že se zápas na jeho svěřencích pozitivně podepíše. „Protože pokud by se tak nestalo, byla by to obrovská chyba. Jelikož jsme měli z Havířova dlouhou cestu domů, měli jsme prostor probrat utkání a náš týmový výkon. Jsme si vědomi toho, že to byla chyba a zbytečné zaváhání. Poučíme se z této situace a budeme silnější v příštích utkáních,“ popisuje trenér.

Sobotní duel proti Slovanu pak má být ukázkou, že tým se lepší a ladí výkony k play off. „Do něj zbývá několik týdnů. Zaměřujeme se na vlastní hru a na to, abychom byli co nejlépe připraveni pro začátek vyřazovacích bojů,“ říká Hovořák.


Poslední zápasy proti Slovanu Havířov v lize:

28. října 2021: TJ Slovan Havířov – Kanonýři Kladno 2:10
30. listopadu 2019: Kanonýři Kladno – TJ Slovan Havířov 4:1
14. září 2019: TJ Slovan Havířov – Kanonýři Kladno 4:12
5. ledna 2019: TJ Slovan Havířov – Kanonýři Kladno 3:11

Jak zápas sledovat: videopřenos, online.

Podobné články

V neděli Kanonýry čeká ve Slezsku střet s Letkou
21. ledna 2022

V neděli Kanonýry čeká ve Slezsku střet s Letkou

Základní část 1. ligy míří do finiše a než A-tým Kanonýrů narazí v posledních třech duelech na silné soky (Karlovy Vary, Znojmo a Chomutov), je tu jako „předkrm“ nedělní střet s týmem Letky. Ta je momentálně desátá a snaží se udržet mezi celky, které si zahrají předkolo play off. Také proto bude Kladno ve Slezsku favoritem.
Celý článek ›
Jasné vítězství 12:2 proti Slovanu
15. ledna 2022

Jasné vítězství 12:2 proti Slovanu

A-tým Kanonýrů si připsal první výhru v roce 2022. V domácí hale BIOS jednoznačně předčil Slovan Havířov, který porazil 12:2 a příští týden se pokusí vítězství potvrdit proti Letce.
Celý článek ›
Překvapivá prohra v Havířově
8. ledna 2022

Překvapivá prohra v Havířově

Po první třetině vedli 5:1, jenže i tak to nestačilo. A-tým Kanonýrů nakonec v Havířově prohrál 5:6 s místním Torpedem po nájezdech, a tak z daleké cesty veze domů jen bod. Už za týden hraje doma proti dalšímu havířovskému celku, Slovanu.
Celý článek ›
Na úvod roku těsná porážka s lídrem
6. ledna 2022

Na úvod roku těsná porážka s lídrem

A-tým Kanonýrů vstoupil do roku 2022 porážkou. Doma nestačil na Ústí nad Labem, které se po vítězství 2:1 dostalo zpět do čela prvoligové tabulky. Kanonýři zůstávají pátí, ale zkomplikovali si boj o první čtyřku, ke které jí teď chybí pět bodů.
Celý článek ›
Na Tři krále šlágr proti Ústí
5. ledna 2022

Na Tři krále šlágr proti Ústí

A-tým Kanonýrů vstupuje do roku 2022 velkým šlágrem. Na Tři krále v domácí hale BIOS přivítá od 19.00 Ústí nad Labem, které prožilo Vánoce na prvním místě tabulky. V sobotu pak „ačko“ čeká cesta do Havířova, kde se utká s místním Torpedem.
Celý článek ›