V sobotu proti poslednímu Slovanu

13. ledna 2022 | Zprávy z klubu
A-tým Kanonýrů má po týdnu před sebou další střet s Havířovem. Tentokrát však hraje v sobotu v domácí hale BIOS (18:00) a sokem bude Slovan, zatím poslední tým prvoligové tabulky. I proto je Kladno jasným favoritem.
V sobotu proti poslednímu Slovanu

Pro Kanonýry je mementem poslední výjezd, kdy v Havířově ztratili dobře rozehraný zápas s místním Torpedem. A hráči Slovanu duel sledovali z hlediště, takže je možná i pro ně inspirací, že se silného protivníka nemusí lekat. „V předchozím utkání jsme byli svědky toho, že i tým z nižších pater tabulky umí vstřelit branky a bojovat o vítězství. A myslím si, že Slovan bude minulým víkendem motivován a bude bojovat za každou cenu až do konce. Určitě jdeme do utkání v roli favorita a musíme ji potvrdit. A to nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou,“ říká kouč A-týmu Martin Hovořák.

Byla to minulý víkend vážně velká rána. Kanonýři po první třetině vedli 5:1, nakonec ale prohráli v prodloužení 5:6. V tabulce zůstali pátí, ale bodově se na ně dotáhl Chomutov a do první čtyřky už chybí šest bodů. Nicméně Hovořák věří, že se zápas na jeho svěřencích pozitivně podepíše. „Protože pokud by se tak nestalo, byla by to obrovská chyba. Jelikož jsme měli z Havířova dlouhou cestu domů, měli jsme prostor probrat utkání a náš týmový výkon. Jsme si vědomi toho, že to byla chyba a zbytečné zaváhání. Poučíme se z této situace a budeme silnější v příštích utkáních,“ popisuje trenér.

Sobotní duel proti Slovanu pak má být ukázkou, že tým se lepší a ladí výkony k play off. „Do něj zbývá několik týdnů. Zaměřujeme se na vlastní hru a na to, abychom byli co nejlépe připraveni pro začátek vyřazovacích bojů,“ říká Hovořák.


Poslední zápasy proti Slovanu Havířov v lize:

28. října 2021: TJ Slovan Havířov – Kanonýři Kladno 2:10
30. listopadu 2019: Kanonýři Kladno – TJ Slovan Havířov 4:1
14. září 2019: TJ Slovan Havířov – Kanonýři Kladno 4:12
5. ledna 2019: TJ Slovan Havířov – Kanonýři Kladno 3:11

Jak zápas sledovat: videopřenos, online.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›
Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále
17. března 2022

Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále

Během 15 dní odehráli sedm zápasů, přičemž hned pět z nich šlo do prodloužení, a tak se minutový součet prozatím vyšplhal na číslo 461 minut. Teď o víkendu přidají další dva zápasy, k nimž přibude ještě daleká cesta do Ostravy zpět. Duo B+B aneb Bohuslávek a Bachmaier zažívá náročné dny, ale po smolném vyřazení s áčkem si alespoň chuť vylepšili - a snad i dál budou vylepšovat - v dresu úspěšné juniorky. „Chci pomoci týmu, na kterém mi záleží,“ říká pro klubový web Jakub Bohuslávek.
Celý článek ›