Play off míří do BIOSky. Pomůže domácí hala Kanonýrům k postupu?

4. března 2022 | Zprávy z klubu
Po dvou letech se o víkendu do BIOSky vrací play off 1. ligy a už v neděli tu můžeme poznat postupujícího do semifinále. Nicméně je nejspíš jasné, že duely mezi domácími Kanonýry a Karlovými Vary budou po zkušenostech z minulých klání znovu velmi vyrovnané. Pro Kladno by ale mohla být výhodou znalost povrchu i domácím publikum. Oba zápasy startují v sobotu a neděli od 18.00.
Play off míří do BIOSky. Pomůže domácí hala Kanonýrům k postupu?

Jednou přišel rozhodující gól v prodloužení, o den později vítěze určil až penaltový rozstřel. Čtvrtfinále 1. ligy mezi Kladnem a Vary nabízí tuze vyrovnanou a nervydrásající řež, o čemž se nejspíš o víkendu přesvědčí také kladenské publikum. A podobný průběh, který byl k vidění na západě Čech, očekává rovněž kouč Kanonýrů Martin Hovořák. „Výsledky obou zápasů byly velmi vyrovnané. Dá se říct, že v každém utkání mohly vyhrát oba týmy. Proto si myslím, že ani jeden z týmů nemá důvod něco příliš měnit. Bude to o detailech.“

Ten se těší na zaplněnou halu BIOS, protože vyjma povinnosti mít nasazený respirátor už neplatí žádné protiepidemické restrikce, a tak může být klidně vyprodáno. Že by ale domácí povrch i náklonost publika mohly být klíčem k výhře, si Hovořák nemyslí. „Nečekám, že by to udělalo výrazný rozdíl. Nám samozřejmě bude domácí hala více ku prospěchu. Vary se mohou cítit více pod tlakem, protože budou hrát 'venku'. To je však může více vyhecovat a semknout jako tým. Obraz hry se nejspíš moc nepromění,“ tvrdí kouč.

Ten před startem série udělal některé změny v sestavě, útoky různě přeskupil a v obou utkáních v Karlových Varech působili Kanonýři velmi aktivně, drželi se víc na míčku. „Především jsme ale do play off vstoupili připraveni s kompletním zdravým kádrem, na což jsme dlouho čekali. Myslím si, že výsledek není o změnách v sestavě, ale spíše o tom, že jsme se snažili vložit velké úsilí do přípravy. Věřím, že se to začne projevovat i výsledkově na hřišti,“ vysvětluje Hovořák.

Ten po nedělním zápase říkal, že tým udělal zbytečné chyby, které ho připravily o vítězství. Teď měl týden na to, aby na nich se svými svěřenci zapracoval. Podařilo se? „Je to takové klišé, ale my se musíme soustředit především na sebe. Pak náš výkon může být dostatečně kvalitní pro výhru. Zároveň bychom potřebovali lepší vstup do utkání. Tohle se nám o uplynulém víkendu příliš nedařilo. S výše uvedeným jsou spojena i vyloučení, kterých máme až příliš. Věřím, že tyto věci o víkendu zlepšíme a opět zvítězíme.“

Není sám, kdo věří.

Když jeden, tak všichni!


Jak duely sledovat?

Sobota: Videopřenos, online.
Neděle: Videopřenos, online.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›
Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále
17. března 2022

Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále

Během 15 dní odehráli sedm zápasů, přičemž hned pět z nich šlo do prodloužení, a tak se minutový součet prozatím vyšplhal na číslo 461 minut. Teď o víkendu přidají další dva zápasy, k nimž přibude ještě daleká cesta do Ostravy zpět. Duo B+B aneb Bohuslávek a Bachmaier zažívá náročné dny, ale po smolném vyřazení s áčkem si alespoň chuť vylepšili - a snad i dál budou vylepšovat - v dresu úspěšné juniorky. „Chci pomoci týmu, na kterém mi záleží,“ říká pro klubový web Jakub Bohuslávek.
Celý článek ›