Florbalový bůh při nás nestál, řekl Bachmaier

10. března 2022 | Zprávy z klubu
Z jejich očí byl patrný smutek, i z dikce slov šlo poznat obrovské zklamání. Kanonýři se ve čtvrtfinálové sérii několikrát přiblížili postupu, mohli zlomit klíčový zápas, ale nakonec v pátém rozhodujícím zápase prohráli na nájezdy. „Měli jsme v celé sérii problém zápas ukončit. Vyjma třetího duelu se nám to nedařilo,“ řekl jeden z lídrů Matyáš Bachmaier.
Florbalový bůh při nás nestál, řekl Bachmaier

Po pátém zápase si stoupl před kameru a hledal příčiny, proč pro jeho svěřence sezona končí, zatímco na druhé straně radostně křepčí domácí florbalisté z Karlových Varů. A kouč Kanonýrů Martin Hovořák říkal: „Je to pro mě velice smutné, protože jsme měli výkonnost na to, abychom tu sérii urvali. Na druhou stranu jsme prohráli třikrát na nájezdy, což už není náhoda a domácí ukázali, že jsou v této dovednostní činnosti lepší.“

Jen těžko říct, jestli se série skutečně lámala až v pátém duelu, protože Kanonýři mohli získat už druhý zápas série. Ve Varech vedli před koncem 6:4, nicméně domácí vyrovnali a na penalty rozhodli. „Místo stavu 2:0 pro nás se jelo do Kladna za stavu 1:1 na zápasy. Stejně tak v neděli jsme před koncem drželi vedení, ale přišlo vyloučení, ve kterém hosté vyrovnali. To samé ve středu se skóre přelévalo a bylo vidět, že domácí bojují a snaží se blokovat. My to chtěli strhnout na svou stranu, ale bohužel se to nepodařilo. Vždycky nám chyběl nějaký moment, abychom dali ještě branku a hráli víc v klidu. A aby to domácí měli těžší. To byl jeden z faktorů, který Vary udržel ve hře,“ hledal rozhodující okamžiky čtvrtfinále Hovořák.

S tím souhlasil i Matyáš Bachmaier, nejproduktivnější hráč Kanonýrů v play off (5+6). „Pro oko diváka to byla jedna z nejzajímavějších sérií, co tady v 1. lize za dlouhou dobu byla. Ale pro nás má smutný konec. Florbalový bůh při nás nestál při nájezdech. Měli jsme dost šancí sérii rozhodnout dřív, už třeba první víkend tady ve Varech. Nevyšlo to, ale není se na co vymlouvat, gratuluji Varům.“

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›
Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále
17. března 2022

Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále

Během 15 dní odehráli sedm zápasů, přičemž hned pět z nich šlo do prodloužení, a tak se minutový součet prozatím vyšplhal na číslo 461 minut. Teď o víkendu přidají další dva zápasy, k nimž přibude ještě daleká cesta do Ostravy zpět. Duo B+B aneb Bohuslávek a Bachmaier zažívá náročné dny, ale po smolném vyřazení s áčkem si alespoň chuť vylepšili - a snad i dál budou vylepšovat - v dresu úspěšné juniorky. „Chci pomoci týmu, na kterém mi záleží,“ říká pro klubový web Jakub Bohuslávek.
Celý článek ›