Víkendový souhrn výsledků žen a dorostenců Kanonýrů

14. března 2022 | Zprávy z klubu
Vedle úspěšných juniorů byla o víkendu v akci také družstva žen a dorostenců. Výsledky a hodnocení trenérů přinášíme v tradičním souhrnu.
Víkendový souhrn výsledků žen a dorostenců Kanonýrů

ŽENY

Kanonýrky - Panthers Praha B 4:2
Kanonýrky - Wizards SO Praha 4:3

Eliška Moulisová: „V prvním zápase jsme na domácí půdě vyzvaly první tým tabulky Panthers Praha. Už v druhé minutě se před branku soupeřek probojovala naše nezastavitelná obránkyně Lucka Barešová a otevřela skóre utkání. Pantherky se často usazovaly na naší obranné půlce, ale skvělá Dany Kreisingerová jim dovolila radovat se pouze dvakrát. V 7. minutě srovnala hostující Šindelářová a florbal pokračoval v přetlačované. Na další gól jsme všichni čekali do 26. minuty, kdy se míček dostal k Týně Velcové přesně v jejím nejoblíbenějším místě a nekompromisně zakončila. Kanonýrky byly nabuzené a ani ne o minutu později se ke svému velkému sólu přes celé hřiště nadechla Verů Bartošová, která dostala míček za brankovou čáru. Pantherky ještě zahrozily a za další minutu snížily na 2:3, ale výhru pojistila při standardce ve 41. minutě Jessica Keszi, kdy se soupeřkám nechtělo zformovat se do zdi, a tak využila díru v jejich postavení. Druhý zápas byl pro oko diváka určitě nudnější podívanou. Hráčky Wizards neoplývaly aktivitou a my jsme se jejich tempu trestuhodně přizpůsobily. Střelecké štěstí stálo ale na naší straně, když se dvěma góly blýskla Verča Jůzová, přičemž si jednou v samostatném úniku naprosto zkušeně pohrála s hostující gólmankou a míček za brankovou čáru poslala pod jejím padajícím tělem. Po jednom gólu přidaly střelkyně z prvního zápasu Jessica Keszi a Týna Velcová. Míček měly sice víc v držení soupeřky, ale Móňa Měrková chytala s naprostou jistotou a tak jsme nakonec alespoň jednobrankový rozdíl udržely, i když poslední snižující gól jsme soupeřkám nabídly jako na stříbrném podnose. Herně máme pořád na čem pracovat, ale po sobotním výkonu se Kanonýrky posunuly v tabulce jeden bod za postupovou příčku do první ligy, takže určitě je holky za co pochválit.“

Fotogalerie z turnaje zde.


DOROST U17

Kanonýři - Gorily Plzeň 3:6 a 1:3

Stanislav Minář: „První třetina prvního zápasu jako by ilustrovala celou sezonu - bez míčku nezodpovědnost, nedůslednost, volná vstupenka dovolit soupeři snadné zakončení, byli jsme na ručník. Od druhé třetiny jsme se zvedli a hráli dobře s míčkem, za stavu 1:4 jsme měli slušnou pasáž,  kdy jsme dali dvě rychle branky a byli jsme na dostřel. Rozhodčí ale darovali Plzni přesilovku, kterou využili, ke konci ještě jedním náhoďákem vyhráli 6:3 a udělali si dobrou pozici pro odvetu. Ta od nás znamenala zlepšený výkon do obrany - měli jsme hodně moc bloků a vyhraných soubojů. Museli bychom být ale lepší na míčku a nebezpečnější na útočné polovině. Trochu i riskovat a byt odvážní, na to bohužel nemáme lepší dovednosti. Ale takto to byl od nás s míčkem vysoce nepřesný výkon. Oceňuji skvělý výkon Procházky v brance. Obrovsky negativní sezona, která nám na začátku a v průběhu jasně a tvrdě ukázala, na čem musíme máknout - individuálně i týmově. Je to propadák a já jsem za to zodpovědný. Musíme se zamyslet a každý z hráčů přepnout za lepší budoucnosti, v hlavách jsou nastaveny na kroužek, potřebujeme ale, aby tento sport brali vážně. Mají příběhy, mají na Kladně důkazy, že když skvěle a tvrdě pracují, budou odměněni a mají šanci na zajímavý progres. Věřím, že hráči sezonu nebalí a minimální jejich motivace bude být v nominaci do týmu juniorů a po bok hráčů, kteří jsou jinak - a správně - nastavení.“

Podobné články

VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro
4. května 2022

VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro

Šestice kanonýrských celků (od přípravky až po dorostence + juniorky) se od pátku 6. do neděle 8. května účastnila mezinárodního turnaje Prague Floorball Cup. A nejlépe si vedli mladší žáci, kteří se probili až do finále. V něm sice podlehli Písku 0:2, i tak jde o velký úspěch tohoto týmu. Výsledky i hodnocení trenérů jednotlivých družstev za každý den si můžete přečíst v souhrnu.
Celý článek ›
Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›