Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále

17. března 2022 | Zprávy z klubu
Během 15 dní odehráli sedm zápasů, přičemž hned pět z nich šlo do prodloužení, a tak se minutový součet prozatím vyšplhal na číslo 461 minut. Teď o víkendu přidají další dva zápasy, k nimž přibude ještě daleká cesta do Ostravy zpět. Duo B+B aneb Bohuslávek a Bachmaier zažívá náročné dny, ale po smolném vyřazení s áčkem si alespoň chuť vylepšili - a snad i dál budou vylepšovat - v dresu úspěšné juniorky. „Chci pomoci týmu, na kterém mi záleží,“ říká pro klubový web Jakub Bohuslávek.
Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále

Minulou středu večer zažíval v kabině smutek, když po nájezdové loterii vypadl s A-týmem ze čtvrtfinále 1. ligy. Už o pár dní později si ale s florbalem zase vychutnal opačné chvíle - Jakub Bohuslávek společně s Matyášem Bachmaierem se totiž po vyřazení připojili ke kanonýrské juniorce, kam věkem oba šikulové stále patří, a přispěli k víkendovému postupu z osmifinále. „Moje první myšlenky byly spíše takové, že si dám chvíli pauzu nebo-li jakousi dovolenou na doléčení různých šrámů a únavy po sezoně. Vzal jsem si den na rozmyšlenou a pak jsem se rozhodl připojit k juniorskému týmu a pomoct mu splnit před sezonou stanovený cíl. Nevnímám to tedy jako nějaké spravení chutě, ale spíš jako výzvu a pomoc týmu, na kterém mi záleží a který chci, aby byl co nejvíce úspěšný,“ vypráví Bohuslávek.

A tak zažil třetí víkend v řadě s dvojicí těžkých zápasů, přičemž ten druhý proti pražským Panthers šel znovu do prodloužení. Suma sumárum to během 15 dnů dalo zmíněných sedm mačů. „Je to velice náročné po fyzické i mentální stránce. Ovšem poctivou regenerací a odpočinkem se to dá zvládnout. Mně osobně takové zápasové tempo nevadí.“

Navíc po vítězství se vždy regeneruje lépe a v obou duelech proti Panthers Kanonýři uspěli a probili se do elitní osmičky. Oba duely vyhráli o gól, takže to znovu byla těžká a nervydrásající série. „Ano, byla to těžká série, ale myslím, že v obou zápasech jsme byli lepší a postoupit jsme si zasloužili. Jediné, co mě mrzí, že jsme v duelech mohli vyhrát větším gólovým rozdílem a nemuselo to být tak vypjaté až do konce. Měli jsme podat daleko více chytřejší výkon,“ myslí si Bohuslávek.

Klíčem bylo, že dvojice B+B dobře zapadla. A že tým pochopil, že jsou „jen“ jeho součástí, protože sami žádný zápas nevyhrají, navzdory tomu, že Matyáš Bachmaier je úřadující mistr světa a Bohuslávek patří do kádru juniorské reprezentace. „Pár věcí jsme si k tomu řekli, ale myslím, že kluci v týmu jsou dostatečně inteligentní, aby věděli, že úspěch neudělají a tým nespasí dva hráči. Aby mužstvo bylo úspěšné, musí fungovat všichni a každý jedinec musí podat své maximum. Určitě s Bachym přinášíme rozdílové věci - jak do hry, tak i mimo, ale florbal je kolektivní sport.“

Teď je před nimi i jeho juniorskými parťáky další těžký víkend. Pavouk play off jim do čtvrtfinále přiřadil Vítkovice, které suverénně vyhrály základní části. Na druhou stranu, ač s nimi Kladenští dvakrát prohráli, tak rozhodně neselhali. V prvním duelu vedli v polovině 5:2, avšak zápas nakonec ztratili 5:9. Ve druhém, který se odehrál teprve před třemi týdny, byl ještě v předposlední minutě stav 4:4, ovšem po chybě v závěru z toho byla porážka 4:6. „Jdeme do série určitě s pokorou a jsme si vědomi kvality Vítkovic, ale to neznamená, že nemůžeme být ve čtvrtfinále úspěšní. Věřím, že sérii zvládneme, protože znám kvalitu našeho týmu. A jestli překvapíme? Já osobně bych to úplně překvapením nenazýval,“ říká odhodlaně Bohuslávek.

V sobotu se hraje v Ostravě od 15 hodin, v neděli ve stejný čas se odveta uskuteční v BIOSce.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Úspěšný velikonoční Skills day
15. dubna 2022

Úspěšný velikonoční Skills day

Čtyři desítky Kanonýrek a Kanonýrů se na velikonoční čtvrtek zúčastnili Skills day. V něm se jednak pod dohledem reprezentačního kouče Marka Vojty zaměřili na rozvoj svých florbalových dovedností, brankáře si pro změnu vzal do parády Milan Tuláček, trenér gólmanů v Kanonýrech i asistent nově jmenovaného kouče A-týmu Dušana Přívary.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›