VĚŘÍME! Juniory čeká zápas o postup do semifinále

22. března 2022 | Zprávy z klubu
Před dvěma týdny večerní zápas, který rozhodne o všem, potkal A-tým. Teď mají velký duel před sebou i junioři a pokud ve středečním mači proti Vítkovicím uspějí, postoupí mezi čtyři nejlepší celky této věkové kategorie v republice. „Čeká nás zápas o všechno a my VĚŘÍME, že ho zvládneme,“ říká kouč Jan Novák.
VĚŘÍME! Juniory čeká zápas o postup do semifinále

Vítkovice s velkým přehledem prolétly základní částí, kterou suverénně vyhrály. Zvládly i osmifinále play off, když vyřadily 2:0 na zápasy Liberec, ve čtvrtfinále je to ale s Kanonýry velká přetahovaná, kterou musí po víkendu rozsoudit až třetí rozhodující utkání. „Nečekám taktickou bitvu. Vítkovice budou chtít doma rozhodnout co nejdříve. Bude to o maličkostech, o pár chybách a kdo jich udělá méně, ten postoupí,“ věští trenér juniorů Jan Novák.

Zatím jeho svěřenci výtečně zvládají svou roli. Ustáli i nedělní mač, ve kterém museli odvracet vítkovický mečbol a v němž v závěru nechali soupeře vyrovnat. I tak v prodloužení přečkali dvě oslabení a v nájezdech rozhodli. „Máme velmi kvalitní mužstvo. Jsme dobře připraveni po všech stránkách. Vidím na všech obrovské odhodlání a touhu po úspěchu. Jedeme tam pro postup, ne to zkusit,“ říká jasně Novák. „Bude pro nás klíčové ustát hru pod tlakem a snažit se hrát bez vyloučení.“

Kanonýry žene i fakt, že s Vítkovicemi obstáli ve všech čtyřech duelech této sezony. Nepropadli, a byť se nacházeli na opačném pólu tabulky, byli zdatný protivníkem. „V každém zápase jsme sahali po vítězství, což nám určitě pomůže mentálně. Ale ve středu to bude úplně jiný zápas. Jak už jsem řekl - o maličkostech a detailech. Čeká nás zápas o všechno a my VĚŘÍME, že ho zvládneme. Budeme rádi, za jakoukoli podporu ať už doma, nebo ve Vítkovicích. Držte palce, pojeďte s námi, protože když jeden, tak všichni,“ burcuje Novák.

Zápas startuje v Ostravě v 19.00 a videopřenos můžete sledovat zde.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Úspěšný velikonoční Skills day
15. dubna 2022

Úspěšný velikonoční Skills day

Čtyři desítky Kanonýrek a Kanonýrů se na velikonoční čtvrtek zúčastnili Skills day. V něm se jednak pod dohledem reprezentačního kouče Marka Vojty zaměřili na rozvoj svých florbalových dovedností, brankáře si pro změnu vzal do parády Milan Tuláček, trenér gólmanů v Kanonýrech i asistent nově jmenovaného kouče A-týmu Dušana Přívary.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›