Blíží se velikonoční Skills day. Co účastníky čeká?

7. dubna 2022 | Zprávy z klubu
Už za týden se 4. Základní škola promění ve velké tréninkové centrum, při němž mladí florbalisté budou pilovat své technické dovednosti a brankáři zase zlepšovat svůj gólmanský um. Kanonýři totiž ve čtvrtek 14. dubna, tedy během školních prázdnin, pořádají Skills day. Hráčům se bude věnovat zkušený Marek Vojta, jeden z koučů superligové Sparty i člen realizačního týmu zlatých juniorů z letního mistrovství světa. Gólmany zase bude mít pod dohledem Milan Tuláček, brankářský trenér Kanonýrů i hokejových Rytířů.
Blíží se velikonoční Skills day. Co účastníky čeká?

Celkem na účastníky čtvrteční akce čekají čtyři tréninkové jednotky, dvě dopoledne a dvě odpoledne. „Všechny budou zaměřeny na rozhodování hráče pod tlakem a klid v zakončení. Gólmani zase budou řešit správné postavení ke střelci a poziční hra,“ přibližuje program velikonočního Skills day Marek Chlumský, sportovní ředitel Kanonýrů.

Kromě toho hráče čeká i teoretická příprava u videa, aby názorně viděli uplatnění florbalových dovedností při samotné hře. Jelikož správné provádění florbalových skills vyžaduje individuální přístup a dohled, tak vedle zmíněné dvojice koučů budou na ploše ještě další elitní trenéři a hráči Kanonýrů, ať už Miroslav Šnajdr (hráč A-týmu a šéftrenér mládeže), Matěj Stůj (hráč A-týmu a šéftrenér přípravky), Matyáš Bachmaier (hráč A-týmu a juniorský mistr světa), Jan Novák (trenér juniorů), Stanislav Minář (trenér dorostenců) a jiní.

Samozřejmostí je zajištění stravování a pitného režimu. Skills day ještě nabízí pár posledních volných míst, na které se můžete (i nečlenové Kanonýrů) přihlásit zde.

Už v předvečer akce uspořádá klub Kanonýrů vzdělávací seminář pro trenéry, který bude zaměřen právě na rozvoj skills dovedností. Ty považuje kladenský oddíl za klíčové pro rozvoj hráčů, a tak podobné tréninkové dny bude pravidelně opakovat a důraz na skills bude ještě více akcentovat při trénincích jednotlivých kategorií. „Skills máme ukotvené v naší sportovní koncepci jako základní odlišení hráčů Kladna. Vzdělávání je pak součástí dlouhodobého rozvoje trenérů, které započalo v prosinci 2021 a je sestaveno z více vzdělávacích modulů. Ty propojují komplexní pohled na rozvoj hráče s pozorností na detail,“ vysvětluje Chlumský.

Středečního semináře se zúčastní zhruba 16 kanonýrských trenérů, zároveň je otevřený i pro kouče z nejbližšího okolí, a tak dorazí například zástupci týmů ze Stochova, Unhoště a dalších klubů. Hlavním školitelem bude právě Marek Vojta, který trenérům ukáže, na co bude právě při skills day zaměřovat a jak důležitá je práce s detailem.

Podobné články

VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro
4. května 2022

VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro

Šestice kanonýrských celků (od přípravky až po dorostence + juniorky) se od pátku 6. do neděle 8. května účastnila mezinárodního turnaje Prague Floorball Cup. A nejlépe si vedli mladší žáci, kteří se probili až do finále. V něm sice podlehli Písku 0:2, i tak jde o velký úspěch tohoto týmu. Výsledky i hodnocení trenérů jednotlivých družstev za každý den si můžete přečíst v souhrnu.
Celý článek ›
Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přihlaste se do sportovní třídy a získejte studijní stipendium od Kanonýrů
22. dubna 2022

Přihlaste se do sportovní třídy a získejte studijní stipendium od Kanonýrů

Kanonýři úzce spolupracují se 4. Základní školou Norská, která aktuálně přijímá přihlášky do specializované sportovní třídy od současných žáků pátých tříd. Přijímací testy se uskuteční ve středu 18. května, přihlášku je nutné podat nejpozději do 10. května. Pro členy Kanonýrů, kteří od příštího školního roku do této třídy nastoupí, má klub připraveno studijní stipendium a zároveň i podporu v materiálním vybavení.
Celý článek ›