VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro

4. května 2022 | Zprávy z klubu
Šestice kanonýrských celků (od přípravky až po dorostence + juniorky) se od pátku 6. do neděle 8. května účastnila mezinárodního turnaje Prague Floorball Cup. A nejlépe si vedli mladší žáci, kteří se probili až do finále. V něm sice podlehli Písku 0:2, i tak jde o velký úspěch tohoto týmu. Výsledky i hodnocení trenérů jednotlivých družstev za každý den si můžete přečíst v souhrnu.
VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro

B05 (ročník 2005 a mladší, dorostenci)

6. května: Kanonýři - Wizzards Praha 10 2:0
Stanislav Minář: "Potěšující je výhra a nula, ale výkon byl od nás zejména ve druhém poločase špatný. V tom prvním jsme hráli dobře, ale kontrolovali jsme hru jen zhruba pět minut. Zítra věříme, že budeme hrát lépe a kontrolovat hru."

7. května: Kanonýři - Sparta Praha UNYP 2:1
                    Kanonýři - FBŠ Hattrick Brno 3:4

8. května: OSMIFINÁLE. Kanonýři - Sokol Brno Gullivers 0:5
Stanislav Minář: "Klasicky zápas na jakémkoli turnaji, když hrajeme ráno. Vůbec jsme nenavázali na výkon proti Hattricku. Byli jsme bez odvahy, bez ambice hrát na útočné polovině, bez nápadu. Soupeř všechny tyto věci měl, vyhrál naprosto zaslouženě. Teď jsme smutný, nevyužili jsme absolutně potenciál hráčů/týmu, věříme ale že budeme kvalitně pracovat a na Prague Games budeme perfektní."


B07 (ročník 2007 a mladší, starší žáci)

6. května: Kanonýři - Orel Brno Řečkovice 6:1
Miroslav Šnajdr: "Po celou dobu zápasu jsme kontrolovali hru, hráli na míčku a určovali ráz zapasu. Jak je již našim zvykem dostali jsme první branku. Kluci ale zareagovali nejlépe, jak mohli ještě přidali a ve druhé polovině zápasu byl na hřišti jen jeden tým. Zítra je nový den a tři těžká utkání. Laťku jsme si dali vysoko, zítra bude důležité udržet koncentraci a pohyb i v náročném programu."

7. května: Kanonýři - ATF Plzeň 6:2
                    Kanonýři - 1. FBC Florbal Trenčín 2:1
                    Kanonýři - SKV 6:6

Miroslav Šnajdr: "Ranní zápas proti Plzni hezky navázal na předešlý zápas. Bohužel jsme opět inkasovali první branku, ale od té doby jsme převzali otěže a zápas kontrolovali. Kaňkou na výkonu bylo velké množství faulů. To nás bohužel provázelo celý den. Druhy zápas nám moc nešly nohy i přesto jsme zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce. Ve třetím zápase jsme si byli největším soupeřem sami. I přes velkou snahu ze sebe oklepat celodenní únavu jsme zápas hráli jako den a noc. Jedna lajna góly dostávala a druhá dávala. Pozitivní je, že se tým takto podržel a do play off si ukázal, co je naší přednosti a na čem musíme stavět hru. Děkuji hráčům za celý den a zítra se těšíme na play off, kde půjdeme krůček po krůčku za naším cílem."

8. května: OSMIFINÁLE.
 Kanonýři - Hattrick Brno 3:1
                    ČTVRFINÁLE. Kanonýři - FBC Ostrava 1:6

Miroslav Šnajdr: "Neděli jsme zahájili dobrým výkonem. Týmová práce, podpora na lavičce a skvělý pohyb nám zaslouženě přinesl vítězství. Čtvrtfinálový soupeř byl známý dopředu díky formátu play off. Byla to ČPP Ostrava. Soupeře jsme neviděli hrát, ale očekávali jsme velmi těžký souboj. Naše očekávání se naplnilo. Soupeř byl nad naše síly. I přes převahu a velký tlak soupeře kluci celý zápas odmakali a to oceňujeme. Snažíme se kluky vést k tomu, aby nic nevzdávali a nevypouštěli. Tuto prohru hodnotíme pozitivně ve směru nasazení, zkušenosti a zrcadla, jak se ještě posunout. Jinak jsme samozřejmě všichni zklamání. Našim cílem byla medaile. Celkově hodnotíme turnaj jako povedený a kluci nám svým výkonem dali krásnou zpětnou vazbu, na čem musíme zapracovat dále a co se nám za rok povedlo. Dekujeme všem za podporu v celé sezoně."


B09 (ročník 2009 a mladší, mladší žáci)

6. května: Kanonýři - Štíři České Budějovice 4:4
Jan Buk: "Vstup do turnaje se nám nepovedl. Většinu zápasu jsme byli nekoncentrovaní a znovu se vraceli k věcem, o kterých už jsme se v sezóně měli přesvědčit, že nefungují. Zlepšení přišlo až po snížení na 2:4 a především v závěrečných minutách."

7. května: Kanonýři - FBŠ Bohemians Black 3:1
    Kanonýři - Orlicko Třebovsko 5:4

8. května: OSMIFINÁLE. Kanonýři - Florbal Mladá Boleslav 7:1
                    ČTVRTFINÁLE. Kanonýři - FBŠ Hattrick Brno 5:2
                    SEMIFINÁLE.
Kanonýři - Troopers 4:1
                    FINÁLE. Kanonýři - Floorball Club Písek 0:2

Jan Buk: "Cesta turnajem skončila těsně pod vrcholem. Přemožitele na turnaji jsme poznali až ve finále. V něm jsme bohužel nedokázali využít svoje šance, které jsme měli především v první půli. Hráči dnes odehráli velmi kvalitní zápasy a udělali pěknou stříbrnou tečku za sezonou. Díky za turnaj!"


B11 (ročník 2011 a mladší, elévové)

6. května: Kanonýři - Exel Snipers Bratislava 11:3
                    Kanonýři - Panthers Praha 7:0

Lukáš Molhanec:
"V prvním utkání proti jsme si dokázali díky dobrému pohybu vytvářet zajímavé příležitosti. Od ještě lepšího výsledku nás dělila nepřipravenost v předbrankovém prostoru, kde jsme ještě spoustu šancí nedokázali proměnit. Ve večerním utkání proti Panthers jsme dominovali, i když se nám nepodařilo navázat na tempo z prvního utkání. Paradoxně nám pomohla i obě oslabení, v nichž jsme v každém dokázali vstřelit branku. Na obranné polovině jsme díky obětavé hře a dobrému výkonu brankáře dokázali udržet nulu, na útočné jsme předvedli několik pohledných akcí a prosadili se celkem sedmkrát."


7. května: Kanonýři - Orca Krnov 8:5
                    Kanonýři - Troopers 4:4

Lukáš Molhanec: "V prvním zápase nás čekal soupeř z dalekého Krnova s bouřlivými fanoušky. V první polovině jsme se s hlasitou atmosférou nedokázali úplně vyrovnat, soupeř naopak trestal téměř všechny naše chyby. Jsem rád, že za stavu 1:3 ani za stavu 3:5 jsme zápas nezabalili a pěti vstřelenými góly ve druhé půlce jsme zápas otočili na naší stranu.
V první polovině druhého zápasu jako bychom rozběhávali oběd, na který jsme si došli a výkonem bez pohybu jsme soupeře pustili do tříbrankového vedení. I tentokrát jsme se ale dokázali dotáhnou a díky remíze na konci zápasu jsme postoupili do play off z prvního místa."


8. května: ČTVRTFINÁLE. Kanonýři - Topgoal Šternberk 2:3


B12 M (ročník 2012 a mladší, přípravka 3+1)

7. května: Kanonýři - Black Angels 0:13
                    Kanonýři - Znojmo Laufen 2:14
    Kanonýři - 1. FK Ostrava 7:5
                    Kanonýři - Sparta 3:3
Václav Suk: "První dva zápasy jsme narazili na soupeře, kteří hráli oproti nám florbal o třídu výš a jasně dominovali. Pro nás z těchto dvou zápasů plyne ponaučení, že pokud se jim budeme chtít příště vyrovnat, tak nás čeká spousta práce. Zbylá dvě utkání proti Ostravě a Spartě byla už o poznání vyrovnanější a i díky skvěle chytajícímu Matěji Derechovi se nám v obou utkáních podařilo bodovat. Zítra budeme chtít navázat na poslední utkání se Spartou, kde jsme dnes podali nejlepší týmový výkon."

8. května: Kanonýři - Panthers 8:0
                   Kanonýři - Black Angels 5:1
                   Kanonýři - Sparta 4:3

Václav Suk: "Kluci si dnes zaslouží velkou pochvalu. První zápas proti Panthers jsme soupeře téměř k ničemu nepustili a zaslouženě tak zvítězili s čistým kontem 8:0. Proti Black Angels jsme trochu vypadli z tempa, a i když konečná výhra 5:1 nevypadá špatně, tak předvedená hra tomu tentokrát příliš neodpovídala. Třetí utkání se Spartou, na které nás přijel podpořit Krchy z U11, se hrálo ve vysokém tempu a jsem na kluky hrdý s jakým odhodláním utkání odehráli. Nebyla nouze o krásné branky a pořádné drama. Kluci totiž ještě zhruba 2 minuty před koncem prohrávali o jeden gól a vítěznou branku na 4:3 se jim podařilo vstřelit 20 vteřin před závěrečnou sirénou. Ta radost celého týmu byla nezapomenutelná. Co se týče celého turnaje, tak jsem rád, že se kluci oklepali z prvních dvou utkání turnaje a jejich výkony šly pak postupně nahoru, na což doufám navážeme v příští sezoně."


G04 (ročník 2004 a mladší, juniorky)

6. května: Kanonýrky - Podhale Nowy Targ 1:1
                    Kanonýrky - Bulldogs Brno 0:8

Kateřina Radostová: "V prvním zápase, kde jsme měly nad soupeřkami jasně dominovat, jsme přes školácké chyby v rozehrávce nebyly schopny vůbec nic kloudného vytvořit. Na kolena nás následně srazila šílená nedisciplinovanost, takže za bod můžeme být ve výsledku rády. V druhém zápase na nás čekala obrovská výzva a škola juniorského florbalu. Brňanky na nás od první minuty nastoupily a nedaly nám moc šancí. Ačkoli jsme podaly koncentrovaný výkon, vysoké porážce jsme bohužel nedokázaly zabránit. Ze zápasu s jasným adeptem na výhru celého turnaje si odnášíme spoustu zkušeností a motivace do další práce."

7. května: Kanonýrky - Sparta Praha 3:1
                    Kanonýrky - Panthers Praha 0:5

Kateřina Radostová: "Dnes jsme předvedly diametrálně odlišný přístup k prvnímu utkání, kdy holky podaly koncentrovaný výkon a po pěkných kombinací si dokráčely k první výhře na turnaji. Ve druhém zápase už to tak slavný výkon nebyl. Po nedůrazu v soubojích a propadání v obranné fázi jsme i přes skvělý výkon naší gólmanky na body nedosáhly. Dnešek končíme třetím místem ve skupině a vyhlížíme soupeře pro zítřejší play off, kde se budeme chtít poprat o cenné kovy."

8. května: SEMIFINÁLE B. Kanonýrky - Florbal Chomutov 0:4
Pavel Klečka: "Do semifinálového duelu jsme vstoupili s  velice sympatickým a bojovným projevem. Prvních deset minut utkání bylo vyrovnaných. Snažili jsme se napadat soupeřovu rozehrávku už hluboko na jeho polovině a to se i dařilo. Bohužel nám dnes vázla kombinace a vybojované míčky jsme rychle odevzdávali soupeři. Po první obdržené brance soupeř začal pozvolna přebírat otěže zápasu. Potrestal další naše chyby v rozehrávce a po zásluze postupuje dál. Přesto bych chtěl holkám s Kačkou poděkovat za odvedenou hru a nasazení v celém turnaji. Rodičům pak za veškerou podporu v rámci turnaje i v celé sezoně."

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přihlaste se do sportovní třídy a získejte studijní stipendium od Kanonýrů
22. dubna 2022

Přihlaste se do sportovní třídy a získejte studijní stipendium od Kanonýrů

Kanonýři úzce spolupracují se 4. Základní školou Norská, která aktuálně přijímá přihlášky do specializované sportovní třídy od současných žáků pátých tříd. Přijímací testy se uskuteční ve středu 18. května, přihlášku je nutné podat nejpozději do 10. května. Pro členy Kanonýrů, kteří od příštího školního roku do této třídy nastoupí, má klub připraveno studijní stipendium a zároveň i podporu v materiálním vybavení.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›