Ullmann zůstává Kanonýrem. Postoupit chce příští rok

21. května 2022 | Zprávy z klubu
Jen smutně ze střídačky sledoval snažení svých spoluhráčů o postup do superligy. Filip Ullmann při vrcholu sezonu stále kurýroval zranění, a byť po vyřazení vážně zvažoval co dál, nakonec je jeho volba jasná: bude dál hrát za Kanonýry a pokusí se splnit o rok odložený cíl.
Ullmann zůstává Kanonýrem. Postoupit chce příští rok

Filipe, první otázka je jasná: Jak jsi na tom zdravotně?

Cítím se dobře, nicméně se stále teprve vracím do plné zátěže. Takže ještě nevím, kdy bude kotník natolik v pořádku, že mě pustí do samotné hry.

Pojďme se k vrátit ke zmíněnému play off. Jak jsi prožíval čtvrtfinále proti Karlovým Varům?

Prožíval jsem ho hodně. Do Varů jsem na první dva zápasy nemohl odjet kvůli covidu, ale na ostatní duely už jsem byl přítomen na lavičce. Bohužel jsme neměli zvládnutou hru v oslabení a nebyli důrazní v našem předbrankovém prostoru. K tomu jsme třikrát nezvládli nájezdy. To se těžko hodnotí. Samozřejmě jsem chtěl pomoct, ale bohužel mi to zdraví nepovolilo.

Měl jsi hned jasno, že chceš na Kladně pokračovat?

Odpovím pravdivě: Ne. Sezona byla opravdu náročná, hlavně mentálně. Takže jsem si vše potřeboval utřídit. Po dvou týdnech od konce jsem měl však jasno.

Bereš to tedy tak, že postupový cíl se jen o rok odkládá?

Ano, právě kvůli tomu pokračuji. Poprvé, co tu jsem, se povedlo sezonu dohrát, ale nepovedlo se postoupit. Za rok musíme být lépe připraveni a podat ještě lepší výkony než letos v zápasech s Karlovými Vary.

Příliš se nepromění ani tým, protože hráči jsou pod smlouvami. To je výhoda, že?

Určitě ano. Počítám, že nějaké nové posily přijdou, ale místní odchovanci udělali velký pokrok a zůstávají. A i věkově starší - až na Ondru (Riebauera) a Dušana (Přívaru) - zůstávají. To vnímám pozitivně.

A z Dušana Přívary se stal trenér. Jak jsi to přijal?

Bylo to pro mě překvapení, protože jako hráč měl stále co nabídnout. Nicméně věřím, že dlouhodobě to může být pro celý klub správná volba.

Podobné články

Bachmaier odchází do Švédska. Bude hrát za superligovou Hagundu!!!
1. července 2022

Bachmaier odchází do Švédska. Bude hrát za superligovou Hagundu!!!

Je největším kladenským florbalovým talentem, od loňska juniorským mistrem světa a teď si Matyáš Bachmaier plní další klukovský sen. Alespoň na čas opouští Kanonýry a odchází do švédské Hagundy, aby okusil tamní superligu, nejlepší florbalovou soutěž světa. „Snad každý florbalista si tam chce jednou zahrát. A já doufám, že tam zanechám i pořádně velkou stopu,“ říká 18letý hráč. „Měl jsem chuť po florbalové změně i životě v zahraničí. A jelikož má náš klub skvělý vztah s Hagundou, bylo už snadné s nimi rozjet jednání.“
Celý článek ›
FOTOGALERIE: Vydařený Den Kanonýrů
6. června 2022

FOTOGALERIE: Vydařený Den Kanonýrů

Kvůli covidovým restrikcím jsme se dočkali po třech letech. Ale tradičně to stálo za to. Den Kanonýrů, který je oslavou Dne dětí i definitivní rozlučkou se sezonou, znovu bavil. Desítky účastníků si užily bohatý program, který obsahoval různé soutěže, proběhnutí i třeba zdravotní cvičení s fyzioterapeutkou Gabrielou Pecákovou či páku s našim silákem Honzou Pechrem. A vrcholem bylo tradiční dortování, ze kterého šel výtěžek na charitu. Víc než slova ale řekne bohatá fotogalerie od Davida Háchy.
Celý článek ›