Hned pět nových soupeřů pro A-tým Kanonýrů. Mapa 1. ligy se výrazně mění

13. června 2022 | Zprávy z klubu
A-tým Kanonýrů zná už jízdní řád nové sezony. A potká v něm hned pět nových soupeřů, neboť prvoligová mapa se výrazně proměnila. Každopádně do ročníku 2022/23, který snad bude mít pro Kanonýry postupovou tečku, vstoupí první zářijový víkend v Chomutově. Doma se poprvé představí o týden později, kdy hostí Letku.
Hned pět nových soupeřů pro A-tým Kanonýrů. Mapa 1. ligy se výrazně mění

Oproti předchozím letům se Kanonýrům významně zmenší počet dlouhých štrek na severní Moravu, protože v tradičním florbalovém regionu nakonec zůstala jen Letka, tedy tým ze slezských Štěpánkovic. Naopak se teď bude ve velkém cestovat na jih Moravy, zvlášť do Brna. Zdejší Buldoky a Gulivery ještě v 1. lize doplnil FBŠ Hattrick, který sestoupil z nejvyšší soutěže, dále celek TROOPERS, který má zázemí v brněnských Tuřanech, a postoupil výš. V 1. lize se nově objevují ještě Aligátoři z Klobouk u Brna, které domácí zápasy hrají v Křenovicích. Ti práva na druhou nejvyšší soutěž získali od Rožnova, který uspěl v baráži nad Torpedem Havířov.

Kromě nej mizí z 1. ligy ještě Slovan Havířov, Petrovice a Jaroměř. Karlovy Vary naopak postoupily do superligy. Dvě zbývající volná místa doplňují pražský celek Butchis a FBC Plzeň.

Herní systém 1. ligy zůstává neměnný. Základní část se hraje dvoukolově, tedy dohromady každý z 14 účastníků odehraje 26 utkání. Do play off postupuje prvních deset, přičemž celky na 7. až 10. místě čeká předkolo. Pak následuje čtvrtfinále, semifinále a finále. Tyto série se hrají na tři vítězná utkání. Vítěz 1. ligy postoupí přímo do superligy, poraženého finalistu čeká baráž se 13. celkem nejvyšší soutěže.

Rozpis soutěží naleznete zde.

A-tým zároveň zná soupeře pro základní skupinu Poháru Českého florbalu. Utká se v něm se Střešovicemi, doma bude hostit Liberec (oba superliga) a Náchod (národní liga). Hraje se od 6. srpna do 7. září.

Podobné články

Bachmaier odchází do Švédska. Bude hrát za superligovou Hagundu!!!
1. července 2022

Bachmaier odchází do Švédska. Bude hrát za superligovou Hagundu!!!

Je největším kladenským florbalovým talentem, od loňska juniorským mistrem světa a teď si Matyáš Bachmaier plní další klukovský sen. Alespoň na čas opouští Kanonýry a odchází do švédské Hagundy, aby okusil tamní superligu, nejlepší florbalovou soutěž světa. „Snad každý florbalista si tam chce jednou zahrát. A já doufám, že tam zanechám i pořádně velkou stopu,“ říká 18letý hráč. „Měl jsem chuť po florbalové změně i životě v zahraničí. A jelikož má náš klub skvělý vztah s Hagundou, bylo už snadné s nimi rozjet jednání.“
Celý článek ›
FOTOGALERIE: Vydařený Den Kanonýrů
6. června 2022

FOTOGALERIE: Vydařený Den Kanonýrů

Kvůli covidovým restrikcím jsme se dočkali po třech letech. Ale tradičně to stálo za to. Den Kanonýrů, který je oslavou Dne dětí i definitivní rozlučkou se sezonou, znovu bavil. Desítky účastníků si užily bohatý program, který obsahoval různé soutěže, proběhnutí i třeba zdravotní cvičení s fyzioterapeutkou Gabrielou Pecákovou či páku s našim silákem Honzou Pechrem. A vrcholem bylo tradiční dortování, ze kterého šel výtěžek na charitu. Víc než slova ale řekne bohatá fotogalerie od Davida Háchy.
Celý článek ›
Ullmann zůstává Kanonýrem. Postoupit chce příští rok
21. května 2022

Ullmann zůstává Kanonýrem. Postoupit chce příští rok

Jen smutně ze střídačky sledoval snažení svých spoluhráčů o postup do superligy. Filip Ullmann při vrcholu sezonu stále kurýroval zranění, a byť po vyřazení vážně zvažoval co dál, nakonec je jeho volba jasná: bude dál hrát za Kanonýry a pokusí se splnit o rok odložený cíl.
Celý článek ›