Bachmaier odchází do Švédska. Bude hrát za superligovou Hagundu!!!

1. července 2022 | Zprávy z klubu
Je největším kladenským florbalovým talentem, od loňska juniorským mistrem světa a teď si Matyáš Bachmaier plní další klukovský sen. Alespoň na čas opouští Kanonýry a odchází do švédské Hagundy, aby okusil tamní superligu, nejlepší florbalovou soutěž světa. „Snad každý florbalista si tam chce jednou zahrát. A já doufám, že tam zanechám i pořádně velkou stopu,“ říká 18letý hráč. „Měl jsem chuť po florbalové změně i životě v zahraničí. A jelikož má náš klub skvělý vztah s Hagundou, bylo už snadné s nimi rozjet jednání.“
Bachmaier odchází do Švédska. Bude hrát za superligovou Hagundu!!!

S dvanáctým  celkem základní části minulé sezony, který sídlí na předměstí Uppsaly, tak rozjel jednání. Následně se byl v klubu osobně podívat a rovněž vyzvídal od Joela Ahlina, bývalého Kanonýra, který v Hagundě působil. Z prostředí byl nadšený, stejně tak nadšení byli i v Hagundě, koneckonců sportovní ředitel klubu Nikola Marincic řekl: „Při své návštěvě na nás Matyáš hodně zapůsobil. Má vynikající fyzičku, jeho hra má kvalitu, navíc coby člověk perfektně zapadá do našeho klubu. V týmu bude mít důležitou roli, navíc může v případě potřeby střídat posty. Jsme přesvědčeni, že se Matyáš velmi rychle přizpůsobí tempu SSL.“

Ten zároveň ocenil vstřícný přístup Kanonýrů při jednání o přestupu.

Nebyl ale důvod jakkoliv hráči bránit k odchodu. Kladenský celek bere jeho angažmá v nejlepší lize světa jako odměnu i vyznamenání, že pracuje dobře při výchově mladých hráčů.

„Matyáš je hráč, který jednoznačně převyšuje úroveň 1. ligy. Věděli jsme, že ho bude těžké udržet i v případě našeho postupu do superligy, vždyť se během své první kompletní sezony v mužské kategorii stal naprosto klíčovým hráčem a ovládl bodování v základní části i play off. K tomu se stal mistrem světa a vysloužil si angažmá v nejprestižnější lize světa. To je unikát a my jsme hrdí, že jde o našeho odchovance. Po návratu do Česka určitě Bachyho uvidíme v našem dresu,“ prohlásil generální manažer Kanonýrů Ondřej Riebauer.

I Bachmaier, který se do Švédska vydá začátkem srpna, slibuje: „Na dálku budu imaginárním členem týmu a budu ho podporovat na cestě do superligy. Jsem si jist, že se na Kladně buduje něco výjimečného a snad se po návratu budu moct zúčastnit tohoto projektu.“

Tak hodně štěstí, Bachy!

Rozhovor s Matyášem přineseme na webu v následujících dnech.

Podobné články

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!
17. srpna 2022

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!

A-tým Kanonýrů má před sebou tradiční poslední soutěžní generálku před startem ligové soutěže v podobě Poháru Českého florbalu. A bude to velmi slušný test jeho formy, neboť se ve skupině utká hned s dvojicí superligových týmů. Začíná už ve čtvrtek přetěžkým soubojem s čerstvým vítězem Czech Open Tatranem Střešovice.
Celý článek ›
Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens
12. srpna 2022

Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens

Po Matyáši Bachmaierovi našel další hráč Kanonýrů dočasné působiště ve Švédsku. Za tým Djurgardens IF IBS bude v následujících dvou letech nastupovat Marek Pixa, kterého zároveň ve Švédsku čeká dvouleté magisterské studium na univerzitě. S vedením Kanonýrů je pak domluven, že po absolvování školy a návratu do Česka bude opět oblékat dres Kladna.
Celý článek ›
Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů
12. srpna 2022

Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů

Druhý den mezinárodního turnaje Czech Open začali Kanonýři těsnou prohrou se švédským celkem Umea 5:6. V základní skupině skončili na třetím místě a vpodvečer pak v předkole play off o jeden gól nestačili na Pardubice. V sobotním semifinále B tak narazí na Karlovy Vary.
Celý článek ›