I na dálku budu členem Kanonýrů, říká Bachmaier po odchodu do Švédska

4. července 2022 | Zprávy z klubu
Jeho florbalová kariéra se posouvá na další level. Matyáš Bachmaier se ještě coby teenager vydává okusit nejlepší florbalovou soutěž, švédskou superligu. I v Hagundě IF však zůstane hrdým Kanonýrem. „Kladno budu sledovat, co to jen půjde. A i na dálku budu imaginárním členem týmu,“ říká po svém dočasném odchodu Bachy.
I na dálku budu členem Kanonýrů, říká Bachmaier po odchodu do Švédska

Proč ses rozhodl pro odchod do Švédska?

Přišla chuť vyzkoušet si život i florbal v zahraničí. Měl jsem ze Švédska víc nabídek, z toho dvě ze superligy, ale vzhledem k tomu, že náš klub, tedy Kanonýři, má skvělý vztah z Hagundou, tak bylo jednoduché jednat právě s nimi. Tamní celek odpovídá mým požadavkům, protože mou prioritou je odehrát co nejvíce zápasů a získat mnoho zkušeností. Myslím si, že v Hagundě dostanu oboje.

Co očekáváš od angažmá v nejkvalitnější soutěži světa?

Půjde o novou životní výzvu a motivaci. Samozřejmě očekávám osamostatnění. A už zmiňované zkušenosti, které snad budu moct po svém návratu uplatnit zde na Kladně. Věřím celé organizaci, že jsem si vybral správně. Všechno na mě působí, tak jak si představuji. Nemám pochyb o svém rozhodnutí a jsem připraven to prokázat na hřišti. Zároveň je to splněný sen, protože snad každý florbalista si chce jednou ve Švédsku zahrát. Doufám, že tam zanechám i pořádně velkou stopu.

Už ses byl v klubu podívat?

Ano, byl jsem tam na pár dní okouknout prostředí. Už jsem se viděl i s pár spoluhráči. Všichni jsou přátelští a hned se mi snažili se vším pomoct. I to hrálo roli v rozhodování. Stěhování plánuji na začátek srpna. Teď si chci užít volno se svou rodinou a využít čas k přípravě na další sezonu.

Řešil jsi odchod i s Joelem Ahlinem, který za Hagandu hrával?

Samozřejmě! S Joelem mám skvělý vztah a dost jsem od něj zjišťoval. Přišla mi od něj užitečná zpětná vazba a určitě mi pomohla v rozhodování.

Máš před sebou maturitní ročník, tak jak jsi to vyřešil se školou?

Musel jsem trochu nahnat známky, abych dostal na příští školní rok individuální plán. Naštěstí by mělo být vše v pořádku a budu studovat na dálku.

A i na dálku fandit Kanonýrům v jejich cestě za superligou?

Jasně. Budu imaginárním členem týmu a budu ho podporovat na cestě do vzhůru. Jsem si jist, že se na Kladně buduje něco výjimečného a snad se po návratu budu moct zúčastnit tohoto projektu.

Podobné články

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!
17. srpna 2022

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!

A-tým Kanonýrů má před sebou tradiční poslední soutěžní generálku před startem ligové soutěže v podobě Poháru Českého florbalu. A bude to velmi slušný test jeho formy, neboť se ve skupině utká hned s dvojicí superligových týmů. Začíná už ve čtvrtek přetěžkým soubojem s čerstvým vítězem Czech Open Tatranem Střešovice.
Celý článek ›
Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens
12. srpna 2022

Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens

Po Matyáši Bachmaierovi našel další hráč Kanonýrů dočasné působiště ve Švédsku. Za tým Djurgardens IF IBS bude v následujících dvou letech nastupovat Marek Pixa, kterého zároveň ve Švédsku čeká dvouleté magisterské studium na univerzitě. S vedením Kanonýrů je pak domluven, že po absolvování školy a návratu do Česka bude opět oblékat dres Kladna.
Celý článek ›
Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů
12. srpna 2022

Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů

Druhý den mezinárodního turnaje Czech Open začali Kanonýři těsnou prohrou se švédským celkem Umea 5:6. V základní skupině skončili na třetím místě a vpodvečer pak v předkole play off o jeden gól nestačili na Pardubice. V sobotním semifinále B tak narazí na Karlovy Vary.
Celý článek ›