František Novohradský je šéftrenérem volnočasové složky

21. července 2022 | Zprávy z klubu
František Novohradský je od nové sezony šéftrenérem volnočasové složky, za kterou má nyní plnou organizační i rozvojovou odpovědnost. Není to však jediná novinka, která se volnočasové složky Kanonýrů týká.
František Novohradský je šéftrenérem volnočasové složky

„František už coby hlavní trenér působil u volnočasových týmů v minulých sezonách. Je zkušený, a tak je logickým krokem, že právě on se stal šéftrenérem této složky. Ručí, aby vše organizačně šlapalo a zároveň směřuje týmy v jejich florbalovém rozvoji. Pro rodiče dětí z volnočasových kategorií je rovněž kontaktní osobou,“ vysvětluje sportovní manažer Kanonýrů Marek Chlumský.

Volnočasové kategorie U13, U15 a U17 budou od nové sezony trénovat (třikrát týdně) pouze ve velké sportovní hale na 12. Základní škole Kladno. Tak aby mohli i ve větším počtu kvalitně trénovat, což bylo na 4. Základní škole minulý rok limitující. Novinkou rovněž je, že kategorie U13 bude mít jednou týdně zcela samostatný trénink, který pomůže trenérům se více soustředit na detaily v technice hráčů.

„Právě v kategorii U13 se musí hráči rozhodnout, zda chtějí pokračovat ve výkonnostním či volnočasovém florbale. Ale někdy jsou herní mezery jednotlivců způsobeny pouze tím, že daný hráč začal s florbalem později či má výškový handicap, který ale během roku dožene, zkrátka doroste. Tento speciální trénink si klade za cíl pomoct hráčům z volnočasového florbalu, kteří budou mít zájem, dostat se do toho výkonnostního,“ popisuje nový šéftrenér František Novohradský.

Volnočasová složka Kanonýrů je v tuzemském florbale poměrně unikátní záležitostí, protože dává mladým hráčům možnost vybrat si jejich přístup ke sportu. Je vhodná pro ty, kteří nemají florbal jako prioritu, preferují kupříkladu studium, ale mají tento sport rádi. Zároveň jim dává možnost své rozhodnutí změnit a později se v případě jejich zájmu vrátit k výkonnostnímu pojetí.

Podobné články

Junioři si v kvalifikaci připsali důležitých pět bodů! Uspěli i ženy a starší žáci
19. září 2022

Junioři si v kvalifikaci připsali důležitých pět bodů! Uspěli i ženy a starší žáci

Junioři Kanonýrů jsou zase o něco blíž svému prvnímu sezonnímu cíli, kterým je postup do celostátní soutěže. O víkendu si připsali ve své kvalifikační skupině pět ze šesti možných bodů a momentálně vedou tabulku. Teprve až příští víkend rozhodne, zda si zajistí přímý postup, či budou muset projít přes nevyzpytatelnou baráž. O víkendu se ale do hry dostaly i kategorie žen a starších žáků.
Celý článek ›
Junioři vytěžili v kvalifikaci z domácích zápasů čtyři body
12. září 2022

Junioři vytěžili v kvalifikaci z domácích zápasů čtyři body

Junioři Kanonýrů vstoupili do kvalifikace o postup do celostátní ligy dvojicí zápasů v domácí hale BIOS. V sobotu nejdříve porazili Chomutov 5:2, o den později prohráli po penaltovém rozstřelu s Black Angels 2:3. Ve vyrovnané tabulce skupiny E jsou zatím na druhém místě, o bod za vedoucím celkem Wizzards Praha. Sezonu rovněž o víkendu rozjeli dorostenci.
Celý článek ›