VIDEO: Podívejte se, jak probíhal rekordní kemp a tábor Kanonýrů

26. července 2022 | Zprávy z klubu
Florbalový klub Kanonýrů má za sebou další ročník Letního florbalového kempu (LFK) a Letního sportovního tábora (LST). Zúčastnilo se 66 spokojených dětí a mezi hosty byla třeba i odchovankyně Kladna a nyní hráčka švédské SSL Nela Jiráková.
VIDEO: Podívejte se, jak probíhal rekordní kemp a tábor Kanonýrů

Florbalový biatlon, nejrychlejší kolo kolem florbalového hřiště s míčkem, „Illinois“ slalom s míčkem a desetiminutový běh kolem florbalové hřiště. I to jsou disciplíny, kterými v pátek vyvrcholil další ročník LFK a LST a které jsou pro děti častokrát vrcholem jejich týdenního snažení. „Letošní kemp měl rekordní účast a opět jsme oproti loňskému roku posunuli laťku o kus dál,“ popisuje šéftrenér mládeže Kanonýrů Miroslav Šnajdr. „Zúčastnilo se ho 66 dětí, které byly rozděleny ve třech skupinách, přičemž na každou skupinu dohlíželi tři trenéři.“

Navzdory tropickým teplotám, které v minulém týdnu Česko zasáhly, organizátoři uzpůsobili program tak, aby účastníci v horku nepřetěžovali organismus.

„Novinkou letošního kempu i tábora byla odpolední náplň, na kterou jsme si pozvali zajímavé hosty. Dorazila florbalová reprezentantka a kladenská rodačka Nela Jiráková, ultramaratonec Milan Šumný, fotbalisté z SK Kladno a rovněž naše fyzioterapeutka a členka zlaté juniorské reprezentace Gabriela Pecáková. A samozřejmě jsme si v horkých dnech užívali na všemi oblíbeném koupališti Bažantice,“ vypráví Šnajdr, jenž si zároveň pochvaluje i kvalitu jídla v restauraci Pražanka.

Již nyní se těšíme na další ročník LFK a LST.

Podobné články

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!
17. srpna 2022

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!

A-tým Kanonýrů má před sebou tradiční poslední soutěžní generálku před startem ligové soutěže v podobě Poháru Českého florbalu. A bude to velmi slušný test jeho formy, neboť se ve skupině utká hned s dvojicí superligových týmů. Začíná už ve čtvrtek přetěžkým soubojem s čerstvým vítězem Czech Open Tatranem Střešovice.
Celý článek ›
Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens
12. srpna 2022

Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens

Po Matyáši Bachmaierovi našel další hráč Kanonýrů dočasné působiště ve Švédsku. Za tým Djurgardens IF IBS bude v následujících dvou letech nastupovat Marek Pixa, kterého zároveň ve Švédsku čeká dvouleté magisterské studium na univerzitě. S vedením Kanonýrů je pak domluven, že po absolvování školy a návratu do Česka bude opět oblékat dres Kladna.
Celý článek ›
Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů
12. srpna 2022

Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů

Druhý den mezinárodního turnaje Czech Open začali Kanonýři těsnou prohrou se švédským celkem Umea 5:6. V základní skupině skončili na třetím místě a vpodvečer pak v předkole play off o jeden gól nestačili na Pardubice. V sobotním semifinále B tak narazí na Karlovy Vary.
Celý článek ›