Úspěšné kanonýrské plácky pokračují i v srpnu

28. července 2022 | Zprávy z klubu
I v srpnu pokračují Kanonýři v unikátním projektu „plácek“, který umožňuje mladým florbalistkám a florbalistům přijít si zahrát či zatrénovat, aniž by jim do toho někdo “mluvil” a organizoval je. Na některé termíny se přihlásilo až 30 hráčů, což svědčí o tom, že akce mladé Kanonýry zaujala.
Úspěšné kanonýrské plácky pokračují i v srpnu

Smyslem „plácků“ je rozvíjet u dětí kreativitu a vlastní myšlení. Mladí Kanonýři mají možnost si sami zahrát, vyzkoušet si věci z tréninku, přičemž na místě je trenér jen jako dohled, ale do aktivit dětí nikterak nezasahuje.

„Na začátku byl ostych a bylo znát, že děti čekají, až někdo něco řekne. Postupem času to ale nabralo na živelnosti. Děti se domlouvají, kdy budou hrát, kdy střílet, což je super, protože to přineslo přesně to, co jsme chtěli,“ říká sportovní manažer Kanonýrů Marek Chlumský.

Podobné ponechání volnosti je v tuzemském sportu poměrně ojedinělou záležitostí a učí dětí zodpovědnosti, vlastní organizaci i je klubovým „tmelem“, protože se plácků účastní zástupci různých kategorií.   

O prázdninách se plácky konají na 4. Základní škole a přesné termíny i možnost přihlášení najdete v členské sekci. Nejbližší jsou naplánovány na první srpnové úterý a středu, kam jsou hráčky a hráči srdečně zváni. Pro některé, kteří měli delší prázdninovou pauzu, to může být ideální návrat k florbalu před blížícím se soustředěním. 

Podobné články

Junioři musí do baráže. O postup zabojují proti Plzni
26. září 2022

Junioři musí do baráže. O postup zabojují proti Plzni

Junioři Kanonýrů o víkendu odehráli dva závěrečné zápasy kvalifikační skupiny E. V konečném zúčtování obsadili druhé místo a o postup do celostátní soutěže se tak musí pokusit v baráži. Ta se hraje na dvě vítězství a kladenské mladíky v ní v úterý a ve středu čeká celek FbC Plzeň.
Celý článek ›
Junioři si v kvalifikaci připsali důležitých pět bodů! Uspěli i ženy a starší žáci
19. září 2022

Junioři si v kvalifikaci připsali důležitých pět bodů! Uspěli i ženy a starší žáci

Junioři Kanonýrů jsou zase o něco blíž svému prvnímu sezonnímu cíli, kterým je postup do celostátní soutěže. O víkendu si připsali ve své kvalifikační skupině pět ze šesti možných bodů a momentálně vedou tabulku. Teprve až příští víkend rozhodne, zda si zajistí přímý postup, či budou muset projít přes nevyzpytatelnou baráž. O víkendu se ale do hry dostaly i kategorie žen a starších žáků.
Celý článek ›
Úspěšný turnaj pod širým nebem
12. září 2022

Úspěšný turnaj pod širým nebem

Tři kanonýrské týmy elévů a přípravky se o víkendu účastnily turnaje v Praze, který se odehrával na hřišti Bohemians v Exe Sport Aréně pod otevřeným nebem. A byl to z kanonýrského pohledu velmi úspěšný turnaj, byť v něm šlo především o zdokonalení herních dovedností.
Celý článek ›
Junioři vytěžili v kvalifikaci z domácích zápasů čtyři body
12. září 2022

Junioři vytěžili v kvalifikaci z domácích zápasů čtyři body

Junioři Kanonýrů vstoupili do kvalifikace o postup do celostátní ligy dvojicí zápasů v domácí hale BIOS. V sobotu nejdříve porazili Chomutov 5:2, o den později prohráli po penaltovém rozstřelu s Black Angels 2:3. Ve vyrovnané tabulce skupiny E jsou zatím na druhém místě, o bod za vedoucím celkem Wizzards Praha. Sezonu rovněž o víkendu rozjeli dorostenci.
Celý článek ›