Velká posila pro A-tým. Do Kladna přichází zkušený obránce Krbec

29. července 2022 | Zprávy z klubu
A-tým Kanonýrů získal do své defenzivy výraznou posilu. Na hostování z pražských Bohemians totiž do Kladna přichází 23letý obránce Kryštof Krbec, který má na kontě téměř dvě stovky superligových startů a v nejvyšší soutěži strávil posledních sedm sezon!
Velká posila pro A-tým. Do Kladna přichází zkušený obránce Krbec

Klíčovou roli v Krbcově příchodu sehrál sportovní manažer Kanonýrů Marek Chlumský, se kterým se Krbec zná z Bohemians. Jeho nabídka obránce oslovila, neboť po sedmi sezonách na nejvyšší úrovni a v jednom klubu zatoužil po změně.

„Po několika letech v profesionálním florbale jsem uvízl na mrtvém bodě a v rámci hostování na Kladně bych si chtěl znovu obnovit chuť a vášeň pro florbal. Věřím, že mi Kanonýři dodají nový impuls, protože jdu do nového klubu a budu si muset přivyknout nové hře a spoluhráčům. Líbí se mi zdejší vysoké ambice a těším se, že budeme hrát o nejvyšší příčky a rvát se v play off o případný postup do superligy,“ říká Kryštof Krbec.

23letý bek florbalově vyrostl v Bohemians, v covidovém roce 2020 si vyzkoušel i měsíční angažmá ve švédském klubu Nykvarns IBF Ungdom. V superlize odehrál 191 zápasů, ve kterých si připsal 34 branek a 34 asistencí. I tento krátký výčet z jeho bohatého florbalového životopisu ukazuje, že do Kladna míří hráč, který už má ve svém věku řadu značných zkušeností. „Čekáme, že se stane vůdčí osobností naší defenzivy. Půjde o rozdílového hráče, což už je patrné nyní v přípravě. Dodá nám klid do obranu a výrazně podpoří také útok. A v neposlední řadě předá zkušenosti,“ popisuje trenér A-týmu Dušan Přívara.

Krbec se mezi Kanonýry adaptoval bez větších potíží. Některé spoluhráče znal z minulých let. „Potěšilo mě, že parta Kanonýrů je fajn. Kluci byli hned od prvních tréninků přátelští, což pomohlo mému začlenění. Příprava je sice zatím náročná, ale to beru jako plus. Líbí se mi přístup na trénincích a obecně tréninková náplň. Myslím a věřím, že odmakané tréninky se nám na sto procent vrátí v lize,“ míní Krbec.

Podobné články

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!
17. srpna 2022

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!

A-tým Kanonýrů má před sebou tradiční poslední soutěžní generálku před startem ligové soutěže v podobě Poháru Českého florbalu. A bude to velmi slušný test jeho formy, neboť se ve skupině utká hned s dvojicí superligových týmů. Začíná už ve čtvrtek přetěžkým soubojem s čerstvým vítězem Czech Open Tatranem Střešovice.
Celý článek ›
Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens
12. srpna 2022

Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens

Po Matyáši Bachmaierovi našel další hráč Kanonýrů dočasné působiště ve Švédsku. Za tým Djurgardens IF IBS bude v následujících dvou letech nastupovat Marek Pixa, kterého zároveň ve Švédsku čeká dvouleté magisterské studium na univerzitě. S vedením Kanonýrů je pak domluven, že po absolvování školy a návratu do Česka bude opět oblékat dres Kladna.
Celý článek ›
Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů
12. srpna 2022

Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů

Druhý den mezinárodního turnaje Czech Open začali Kanonýři těsnou prohrou se švédským celkem Umea 5:6. V základní skupině skončili na třetím místě a vpodvečer pak v předkole play off o jeden gól nestačili na Pardubice. V sobotním semifinále B tak narazí na Karlovy Vary.
Celý článek ›