Další posila pro A-tým. Ze Střešovic přichází brankář Frühbauer

2. srpna 2022 | Zprávy z klubu
A-tým Kanonýrů má už jistou brankářskou dvojici, se kterou vkročí do nové sezony. Vedle Marka Macíka bude na Kladně působit Martin Frühbauer, který přichází na hostování ze střešovického Tatranu. Za Kanonýry se představí už příští týden na mezinárodním turnaji Czech Open.
Další posila pro A-tým. Ze Střešovic přichází brankář Frühbauer

Frühbauer je odchovanec Havlíčkova Brodu, který však už v dorosteneckém věku přišel do Střešovic, kde hrával v mládežnických kategoriích. Naskočil tu i do superligy, aby v letech 2017 až 2019 působil v Chodově a v minulé sezoně pak hostoval v prvoligovém Chomutově. Teď ovšem míří do Kladna.

„Rozhodl jsem se pro něj, protože se mi líbí celkový přístup klubu k hráčům a zároveň to, že se tu florbal bere vážně. Od angažmá u Kanonýrů očekávám příbytek nových zkušeností, nové kamarády a především týmový úspěch. Kladenské ambice na nadcházející sezonu jsou nejvyšší a já jsem upřímně moc rád, že k dosažení těchto cílů mohu pomáhat,“ řekl 24letý brankář.

Výraznou pomoc od něj očekává také vedení klubu, které chtělo jít do nového ročníku s vyrovnanou dvojicí gólmanů, což se dle přípravy podařilo. „Martin je kvalitní gólman, který vytvoří tandem s Markem Macíkem. Je to jiný typ brankáře než Marek, což by nám mělo pomoct s jejich nasazováním na různé soupeře. A taky má fantastické výhozy,“ popisuje trenér A-tým Dušan Přívara.

Mimochodem v minulé sezoně nastoupil Frühbauer proti Kladnu dvakrát, nejprve v poháru v dresu Tatranu Střešovice, následně ještě v lize, kdy hostoval v Chomutově. Teď si může oba střety, byť už v jiné pozici, zopakovat, protože Střešovice znovu na Kanonýry čekají v poháru. „Proti Kladnu to pro mě byl vždy pikantní souboj, protože jsem si byl vědom jeho síly. A možná proto, že Kladno bylo považováno za jednoho z adeptů na postup, se vždy proti takovému soupeři namotivujete k maximálnímu výkonu,“ vypráví Frühbauer.

Ten už s Kanonýry absolvuje celou letní přípravu a je z ní zatím nadšen. „Ať už v posilovně či na hale je velmi pestrá, intenzivní a náplň tréninků dává smysl. Musím říct, že je tu opravdu super kolektiv a spoluhráči jsou velmi přátelští.“

Podobné články

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!
17. srpna 2022

Je tu Pohár Českého florbalu. Kanonýry na úvod čeká Tatran!

A-tým Kanonýrů má před sebou tradiční poslední soutěžní generálku před startem ligové soutěže v podobě Poháru Českého florbalu. A bude to velmi slušný test jeho formy, neboť se ve skupině utká hned s dvojicí superligových týmů. Začíná už ve čtvrtek přetěžkým soubojem s čerstvým vítězem Czech Open Tatranem Střešovice.
Celý článek ›
Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens
12. srpna 2022

Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens

Po Matyáši Bachmaierovi našel další hráč Kanonýrů dočasné působiště ve Švédsku. Za tým Djurgardens IF IBS bude v následujících dvou letech nastupovat Marek Pixa, kterého zároveň ve Švédsku čeká dvouleté magisterské studium na univerzitě. S vedením Kanonýrů je pak domluven, že po absolvování školy a návratu do Česka bude opět oblékat dres Kladna.
Celý článek ›
Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů
12. srpna 2022

Czech Open, den 2.: Dvě těsné porážky Kanonýrů

Druhý den mezinárodního turnaje Czech Open začali Kanonýři těsnou prohrou se švédským celkem Umea 5:6. V základní skupině skončili na třetím místě a vpodvečer pak v předkole play off o jeden gól nestačili na Pardubice. V sobotním semifinále B tak narazí na Karlovy Vary.
Celý článek ›