Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens

12. srpna 2022 | Zprávy z klubu
Po Matyáši Bachmaierovi našel další hráč Kanonýrů dočasné působiště ve Švédsku. Za tým Djurgardens IF IBS bude v následujících dvou letech nastupovat Marek Pixa, kterého zároveň ve Švédsku čeká dvouleté magisterské studium na univerzitě. S vedením Kanonýrů je pak domluven, že po absolvování školy a návratu do Česka bude opět oblékat dres Kladna.
Další Kanonýr míří do Švédska. Student Pixa bude hrát za Djurgardens

Jde o očekávaný krok, protože Pixa studium v zahraničí dlouhodobě plánoval a právě Švédsko bylo vzhledem k florbalu jeho vysněnou destinací. Dveře se mu otevřely letos na jaře, když dokončil bakalářské studium na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

„V březnu mi bylo nabídnuto místo v prestižním programu Double Degree na KTH (Royal Institute of Technology) ve Stockholmu. Konkrétně budu studovat obor Civil and Architectural Engineering. Jakmile jsem si vyřešil studijní záležitosti, tak jsem přes svého kamaráda Filipa Langera, čemuž mu tímto děkuji, rozjel florbalové kontakty, až jsem se dostal ke komunikaci s Djurgardens,“ popisuje Pixa.

U vedení Kanonýrů našel pro svůj krok pochopení, a tak velmi rychle došlo k dohodě o uvolnění. „S Markovým odchodem za studiem jsme počítali a jsem rád, že se nám to podařilo skloubit s působením v tak kvalitním klubu. Věřím, že ho taková zkušenost posune o pořádný kus vpřed a vrátí se k nám jako ještě lepší hráč,“ říká generální manažer Kanonýrů Ondřej Riebauer.

S Pixou jsou domluveni, že po návratu do Česka bude znovu hrát za Kladno, což potvrzuje i sám hráč. „Za ty tři roky mi klub přirostl k srdci, takže ho budu sledovat a fandit i na dálku! S kluky jsem odjel celou přípravu a věřím, že pod Dušanem (Přívarou) to bude šlapat. Přeju jim, aby postoupili a až se budu vracet, tak aby to bylo do superligy,“ věří Pixa.

Sám bude v podobné situaci. Tým Djurgardens se v minulé sezoně totiž coby nováček neudržel ve švédské superlize a v nadcházejícím ročníku tak bude ve druhé nejvyšší soutěži usilovat o postup. „Očekávám ale úplně jiný styl hry, ve Švédsku se hraje mnohem tvrdší a drsnější florbal. Rozhodčí to prostě víc pouští, ale osobně si myslím, že to mi bude vyhovovat. Doufám, že se nám bude dařit, že se chytím a budu hrát co nejvíce. Jsem zároveň zvědavý na kvalitu soutěže, protože co jsem slyšel a viděl nějaké sestřihy, tak to je na vyšší úrovni než naše soutěž. Přece jenom když v této lize hraje švédský reprezentant Hampus Ahrén, tak to o něčem vypovídá,“ říká Pixa.

“Jsem moc rád, že jsme s Markem a Kladnem domluvili. Marek skvěle zapadá do věkové struktury nového Djurgardenu, který zrovna prochází proměnou,” uvedl Richard Delsius, sportovní šéf florbalového Djurgardenu. 

Pixič, tak ať se daří.

Podobné články

Brněnský týden začíná střetem s Buldoky
22. září 2022

Brněnský týden začíná střetem s Buldoky

Bude to tak trochu brněnský týden. A-tým Kanonýrů odehraje během osmi dnů tři zápasy a ve všech bude jejich protivníkem klub z Brna. Začíná se tím nejtradičnějším, tedy celkem Bulldogs, který v sobotu dorazí do haly BIOS. Duel startuje v obvyklých 18 hodin.
Celý článek ›
V sobotu proti Startu. Velet bude Tuláček
16. září 2022

V sobotu proti Startu. Velet bude Tuláček

Ač hrají venku, tak to tentokrát nebude pro A-tým žádné velké cestování a koneckonců je to i tip pro vás fanoušky, jak strávit brzké sobotní odpoledne. Kanonýry čeká v hale na pražském Jižním Městě duel proti Startu98, který začíná ve 13.00 a celek v něm chce navázat na vydařený výkon z minulého kola proti Letce.
Celý článek ›