Nový šéftrenér pro ženskou složku. Jindra přichází naplnit vizi Kanonýrů

16. srpna 2022 | Zprávy z klubu
Kanonýři před novou sezonou posilují i na trenérském poli. Do klubu počátkem září nastoupí zkušený kouč Petr Jindra, který se stane šéftrenérem ženské složky a zároveň bude mít na starost kategorii přípravek. Třicetiletý Jindra v minulosti působil třeba v Jihlavě, Dačicích a v kraji Vysočina vedl regionální výběry dívek.
Nový šéftrenér pro ženskou složku. Jindra přichází naplnit vizi Kanonýrů

Jindru pro angažmá v Kanonýrech získal sportovní ředitel klubu Marek Chlumský, který ho roky coby hlavní metodik Českého florbalu potkával na řadě školeních. Zaujal ho jeho zájem, aktivita i výsledky a působení na Kempu talentované mládeže. „A tak mi přišel jako vhodný adept, aby naplnil jednu z vizí Kanonýrů, kterou je vybudování kompletní ženské složky,“ říká Chlumský.

A Petr Jindra jeho nabídku vyslyšel. „Byl to od Marka trvalejší zájem, nikoliv pouze jednorázové kontaktování, což mi pomohlo k rozhodnutí. Zároveň jsem potřeboval změnit prostředí. Od té doby, co jsem s florbalem začal, což je od roku 2002, jsem na klubové úrovní působil výhradně v Regionu V, do kterého spadá Vysočina a Jihočeský kraj. Nyní cítím potřebu zkusit něco jiného, abych měl možnost srovnání. Chtěl bych poznat mentalitu lidí v odlišném regionu, který má na jihu Čech pověst kraje florbalově kvalitnějšího a řekněme i více zaměřeného na výkon. Na jihu jsem totiž čím dál víc začal bojovat s nepřekročitelnými limity,“ vysvětluje Jindra.

Trenér Petr Jindra

Sám říká, že jeho primárním úkolem na Kladně v roli šéftrenéra bude „zakopat pomyslný příkop mezi kategoriemi v ženské struktuře.” „Musíme nastavit přirozenou kontinuitu, kdy holky budou bez ostychu a bázně přecházet z jedné kategorie do druhé, a to bez ohledu na kamarádky. A následně nastavit takové prostředí, aby při první příležitosti neutíkaly z Kladna pryč.“

Zároveň chce přinést know-how o tréninku mládeže, kterému se věnuje řadu let, a proto dostal na starost kategorii přípravek.

Jindra s florbalem podobně jako Dušan Přívara začínal v Jihlavě, brzy se z něj stal trenér a následně se jeho druhým osudovým klubem staly Dačice, kde až do letošního července působil jako manažer a šéftrenér mládeže i jako hráč divizního týmu. Trenérsky rovněž deset let vedl regionální dívčí výběr a třikrát se účastnil dívčího Kempu talentované mládeže v Jičíně. Ve florbale rovněž působí jako školitel trenérů, aktivní rozhodčí a byl zvolen do regionálního výkonného výboru.

Obsáhlejší rozhovor s novým šéftrenérem přineseme v dalších týdnech.

Podobné články

Junioři si v kvalifikaci připsali důležitých pět bodů! Uspěli i ženy a starší žáci
19. září 2022

Junioři si v kvalifikaci připsali důležitých pět bodů! Uspěli i ženy a starší žáci

Junioři Kanonýrů jsou zase o něco blíž svému prvnímu sezonnímu cíli, kterým je postup do celostátní soutěže. O víkendu si připsali ve své kvalifikační skupině pět ze šesti možných bodů a momentálně vedou tabulku. Teprve až příští víkend rozhodne, zda si zajistí přímý postup, či budou muset projít přes nevyzpytatelnou baráž. O víkendu se ale do hry dostaly i kategorie žen a starších žáků.
Celý článek ›
Úspěšný turnaj pod širým nebem
12. září 2022

Úspěšný turnaj pod širým nebem

Tři kanonýrské týmy elévů a přípravky se o víkendu účastnily turnaje v Praze, který se odehrával na hřišti Bohemians v Exe Sport Aréně pod otevřeným nebem. A byl to z kanonýrského pohledu velmi úspěšný turnaj, byť v něm šlo především o zdokonalení herních dovedností.
Celý článek ›