Bohuslávek v závěru vystřelil pohárovou výhru v Ústí

Kanonýři mají za sebou úspěšný soutěžní vstup do nové sezony, když v úvodním duelu Poháru Českého florbalu dokázali i díky gólu Jakuba Bohuslávka z 59. minuty porazit Florbal Ústí 4:3. Hned tři body si připsal Matyáš Bachmaier. Další duel čeká Kladno v pondělí, kdy hrají v Náchodě.

Kanonýrům se vydařil začátek pohárového utkání v Ústí, když nejprve v 7. minutě využil Bachmaier svou „tradiční“ střelou přesilovou hru. Následně ve 14. minutě se Kladnu povedl rychlý kontr, po kterém sice domácí brankář dokázal zasáhnout proti Jandově střelě, nicméně na pohotovou Dufkovu dorážku už nestihl zareagovat. Domácí však v průběhu druhé třetiny zvládli srovnat, aby těsně před druhou přestávkou opět vrátil Kanonýrům v při ponechané výhodě vedení Novák.

Ve 44. minutě ale po nacvičené standardní situaci vyrovnal Vlček. Když už všichni čekali, že zápas půjde do prodloužení, proběhl Bachmaier celé hřiště. Jeho ránu brankář Ústí vyrazil, ovšem na rychlou dorážku Bohuslávka už neměl, a tak si Kanonýři připsali první tři pohárové body. „Ale máme spoustu věcí, na kterých musíme ještě pracovat,“ řekl v pozápasovém hodnocení kouč Milan Tuláček.

Branky a asistence: 22. Kadlec (Semerád), 35. Esterka, 44. Vlček (Weber). 7. Bachmaier (Bohuslávek), 14. Dufek (Janda), 39. Novák (Bachmaier), 59. Bohuslávek (Bachmaier). Rozhodčí: Brak, Provazník. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 2:1, 1:1. Střely: 22:20. Diváků: 152.