BohemiansKanonýři
9:3(2:1,5:2,2:0)
so 21. 9. 2024 17:00 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 2. kolo

Bojovný výkon proti Bohemians nestačil

I druhé vystoupení Kanonýrů v Livesport superlize má smutnou tečku. Kladenští nestačili na tradičního účastníka nejvyšší soutěže, když podlehli pražským Bohemians 3:9. O první body se tak pokusí zabojovat příští sobotu, kdy doma hostí Bulldogs Brno.

Kanonýrům se podařilo přečkat úvodní nápor Bohemians, byli poctiví v obraně a pak sami zaútočili. V 11. minutě rozjel akci Janda, poslal míček na Čiku, jenž z levé strany nasměroval rychlou přihrávku na Netrefu, který z první zakončil.

A Kanonýři poprvé v superligové sezoně vedli!

Měli i další šance, solidní příležitosti měl na holi třeba Papoušek, leč domácí Petrák v 18. minutě střelou z půlky, která zaplula až za Janouškova záda, srovnal. Stejný hráč ještě do konce první třetiny překlopil skóre na stranu Bohemians, aby zkraje té druhé zvyšoval Gajdoš na 3:1.

Kladenští dokázali zareagovat. Bohuslávek vybojoval u mantinelu míček a pak ho skvostným slalomem dopravil až do branky. Ovšem v 27. minutě Bohemians opět odskočili o dva góly. Petrák vystřelil z dálky, míček se po Janouškově zásahu odrazil přímo k volnému Řehoři, který se nemýlil. V 35. minutě pak Kanonýři hráli oslabení 3 na 5 a sok tuto šanci využil k páté brance.

Hosté opět snížili, když na konci rychlé akce byl Stůj, avšak hned po buly opět skórovali Klokani a do konce třetiny přidali ještě na 7:3. V závěrečné části se ještě Kanonýři pokoušeli o power play, nicméně v 58. minutě dvakrát inkasovali.

2x Foto: Flickr FbŠ Bohemians

„Prohráli jsme vysokým rozdílem a povedly se nám jen mladé střípky toho, co chceme předvádět. V první třetině jsme měli záchvěvy, ale neproměnili jsme šance, které nám soupeř nabídne. A to nás stojí rozdíl ve skóre. Musíme zlepšit koncovku a dobře se mentálně nastavit. Nechali jsme si dát dva góly v první i druhé třetině. To nás dostává dolů. Když to vyřešíme, bude to pro nás lepší,“ řekl kouč Dušan Přívara.

A kapitán Kryštof Krbec přidal: „Do první třetiny jsme vstoupili dobře. Ve druhé třetiny jme měli výpadky, uteklo nám to, přesilovka nás zlomila, že nám Bohemka odskočila a pak už jsme tahali za kratší konec. Musíme zlepšit koncentrovanost a věřím, že doma proti Brnu to urveme za tři body.“

Branky a asistence: 18. Petrák (Řehoř), 20. Petrák (Kvasnica), 22. Gajdoš (Kawulok), 27. Řehoř (Petrák), 35. Kvasnica (Buršík), 37. Batkovič (Rada), 38. Bílek (Batkovič), 58. Petrák (Gajdoš), 58. Rada (Řehoř) - 11. Netrefa (Čermák), 23. Bohuslávek (Tomášek), 37. Stůj (Krbec). Rozhodčí: Kamil a Tomáš Sojkovi. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 5:2, 2:0. Střely: 32:17. Diváků: 185.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (41. Haleš) - Novák, Bachmaier, Kozák, Krbec, Šefčík, Kuchynka - Bohuslávek, Fišer, Tomášek - Tad. Chroust, Stůj, Papoušek - Janda, Čika, Netrefa - Tom. Chroust, Dufek, Fojtík. Trenér: Přívara.