Kanonýři získali do další superligové sezony výraznou posilu. Ze švýcarského St. Gallenu přichází kladenský odchovanec, juniorský mistr světa a borec s 84 superligovými brankami Matěj Čermák. „Moc se těším na atmosféru domácích zápasů a na to, že na tribuně uvidím rodinu a kamarády,“ přiznává 22letý útočník. Ten by se v áčku mohl potkat i s o pět let mladším bratrem Martinem, zatím hráčem juniorky Kanonýrů.
Florbalová sezona se chýlí k závěru a i mnohá mládežnická družstva už měla na programu svůj závěrečný turnaj. Jak si mladí Kanonýři vedli, vám přinášíme v tradičním souhrnu.
Potřetí v řadě budou mít Kanonýři svého zástupce na juniorském mistrovství světa! Po Matyáši Bachmaierovi a Ondřeji Papouškovi, kteří se v roce 2021 stali světovými šampiony, a po Jakubu Bohuslávkovi, který si na velkém turnaji zahrál před dvěma lety, se teď do finální nominace na světový šampionát v Curychu (29. dubna - 5. května) probil obránce Ferdinand Tomášek. „Je to můj sen už od té doby, co hraji florbal,“ řekl po zveřejnění soupisky Tomášek.
Čtvrtfinále je srovnáno, Kladno tak o víkendu uvidí dva zápasy
Kanonýři se z víkendové návštěvy Brna vrací se čtvrtfinálovým stavem 1:1 na zápasy. Po sobotním vítězství v neděli nestačili na domácí celek 4:7, a tak je jasné, že příští víkend bude série v kladenské BIOSce pokračovat dvěma zápasy.
Kanonýři podobně jako v sobotu začali náporem, z něhož po několika šancích vyplynulo i brněnské vyloučení a následně proměněná přesilovka z hole Veselého. Nicméně domácí skóre do konce třetiny otočili, pomohly jim k tomu přesné rány Konečného, Svatoně a zase Konečného, který těsně před přestávkou využil také brněnskou přesilovku.
I ve druhé dvacetiminutovce se hosté snažili, byli nebezpeční, jenže na rozdíl od soboty tomu chybělo to zásadní – góly. Naopak Němec zvyšoval v 28. minutě, a když si v 33. minutě Pešák s Vojtíškem vyměnili míček a dávali na 5:1, o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto.
V 36. minutě se Ponomarev blýskl výtečným zákrokem proti trestnému střílení brněnského kapitána Marka, nicméně o chvíli později už ho v přesilovce překonal šikovnou tečí Gregr - 6:1. Vzápětí ale snížil střelou z dálky Stůj a za dalších 25 vteřin Novák ukázal, že Kanonýři se ještě nehodlají vzdát.
I ve třetí třetině měly oba týmy několik šancí, avšak kromě skvělých gólmanů pomáhaly také tyčky a břevna, a tak se skóre nikterak nehýbalo. V 54. minutě se proto Kanonýři odhodlali k power play, z které po dvou minutách zásluhou Veselého a jeho tradičně nebezpečné střely z půlky vytěžili gól na 4:6.
Drama pokračovalo, avšak snahu o vyrovnání utnul v 59. minutě Mráz zásahem do prázdné branky.
„Bylo to ubojované utkání. Herně pro diváky asi nic moc. Brno dneska změnilo herní styl, což rozhodlo. Nicméně je to vyrovnaná série a my se těšíme na zápasy doma,“ řekl kouč Dušan Přívara.