KANONÝŘI V AKCI: Jak si vedly mládežnické týmy a ženy?

S pondělkem je tu tradiční výsledkový servis uplynulého víkendu, který doplňují kanonýrští trenéři svým hodnocením.

Ženy

Kanonýrky – Wizards Praha 2:1
Kanonýrky – Sokol Královské Vinohrady 3:4

Eliška Moulisová: „Ženy vstoupily do sezony jednou výhrou a jednou prohrou. V zápase s Wizards jsme se dlouho nemohly srovnat s nástupem soupeřek, kdy nám nedaly žádný prostor pro rozehrávku a hned k nám neúprosně přistupovaly. Soupeřky měly i víc šancí, a to nejen kvůli našim čtyřem vyloučením. Obrana v čele s výborně chytající Měrkovou ale byla skvělá a ani ve dvou minutách trvajícím oslabení 3:5 jsme nenechaly soupeřky skórovat. Tři body pro Kanonýrky vystřelila ve 39. minutě utkání navrátivší se Týna Hanesová. Zápas s SKV naopak ukázal, že se kladenské hráčky dokážou rvát o góly, ale gólmanka Sokola Langerová proti nám předváděla pro tuhle ligu naprosto nadstandardní výkon, a tak jsme z asi 40 střel nedokázaly dát víc než tři branky. Soupeř byl o jeden zásah šťastnější, ale utkání se neslo v duchu příjemné sportovní atmosféry, a tak nemáme důvod být s předvedeným výkonem Kanonýrek nespokojené.“

Junioři U19

Kanonýři – Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC 3:6
Kanonýři – Gorily Plzeň 7:3

Jan Buk: „Junioři sehráli obě víkendová utkání proti týmům z Plzně. Domácí sobotní zápas se nám nepovedl a kvůli špatnému zakončení, nezvládnutí situací kolem vlastního brankoviště a většímu nasazení soupeře, jsme prohráli. Nedělní duel byl od nás podstatně týmovější a trpělivou hrou jsme si došli pro první vítězství, které nám udrželo šanci na druhé místo v kvalifikaci.“

Kanonýři černí – Slavia Praha 2:5
Kanonýři černí – Sokol Rudná 1:5

Jan Hollmann: „Úvodní dvojzápas jsme odehráli v překvapivě dobrém tempu. Vazla rozehra, kterou jsme nestihli v uplynulých trénincích poladit. Obě utkání byla vyrovnaná, ač možná výsledky nenapovídají. Vstříc dalším dnům tréninku budeme stoprocentně připraveni do nejbližšího zápasu s lídrem soutěže z Králova Dvora."

Kanonýři modří – SKV 3:2 sn

Jakub Bohuslávek: „První turnaj hodnotím pozitivně. V prvním utkání byl soupeř (Olymp) lepší a zaslouženě zvítězil. V druhém utkání proti Blackům jsme převedli nejlepší výkon na turnaji. Zápas jsme kontrolovali a zaslouženě zvítězili. V posledním zápase jsme převedli skvělý obrat ze stavu 0:2 na 3:2 a bojovný výkon zejména ve druhé třetině. Ve vyrovnaném utkání jsme šťastně po nájezdech vyhráli.“

Kanonýři bílí – Slavia Praha 3:3
Kanonýři bílí – Butchis 5:2
Kanonýři bílí – Orka Čelákovice 1:5

Marek Pilát: „V sobotu jsme odehráli první ligový turnaj v Bublina Areně. S klukama jsme si hned na začátku nastavili jasné a jednoduché cíle, které se nám v prvních dvou utkáních dařilo skvěle plnit. Rovnou jsme si tak připsali čtyři body a postoupili do boje o 1. místo s Orkou Čelákovice. Byl to jasně dominující tým celého turnaje, na kterého jsme se připravovali psychicky i takticky. Přestože jsme se ze začátku drželi naší hry a vedli velmi vyrovnaný souboj, tak nás soupeř ve druhé polovině začal dostávat více pod tlak, který jsme nevydrželi. Celkově hodnotím první turnaj velmi pozitivně, i když jsme nakonec podle bodů skončili na 3. místě. Klukům děkuji z účast a rodičům za podporu z tribuny.“

Kanonýři černí – Buldoci Radotín-Davle 5:8
Kanonýři černí – Blue Horses Stochov 4:3
Kanonýři černí – Panthers Praha Red 3:10

Vojtěch Vaňous: „Na nedělním turnaji hráči celou dobu výborně bojovali a předváděli pěknou hru. Do prvního zápasu jsme nastoupili velice dobře a hráli jsme se soupeřem vyrovnaný zápas, bohužel se nám nepodařilo dostatečně se brankově prosadit. Druhý zápas byl emočně jak na horské dráze. Hráči opět plnili pokyny, hráli týmově. Soupeř byl zprvu produktivnější, druhý poločas ovšem přinesl změnu, během přestávky jsme si vysvětlili, jak efektivněji bránit protihráče a lépe se prosadit. Kluci to pochopili naprosto správně a navíc začali využívat i podporu v podobě Tomáše Rolla, díky kterému jsme dokázali utkání vyrovnat a v poslední minutě otočit. Na závěr kluci postavili neskutečnou hradbu, tu by jim mohl leckterý hrad závidět. Díky tomu jsme nenechali soupeře se prosadit a dovedli utkání do úspěšného konce. Na třetím utkání se již prokázala celková únava a početní převaha soupeře, který dokázal lepe zakončovat a kontrolovat hru. Ani tak to kluci nevypustili a bojovali do úplného konce. V průběhu celého turnaje dokázali dobře plnit všechna zadání a všech 8+1 statečných si zaslouží obrovskou pochvalu. Děkujeme všem rodičům, hráčům i ostatním týmům za podporu.

Muži B

Kanonýři B –Florbal Chodov C 3:5
Kanonýři B – Blue Horses Stochov Bengálsko 4:1

Jan Vaňous: „V sobotu odehrál B-tým své první soutěžní kolo po návratu do přeboru mužů. První utkání neprobíhalo podle našich představ, a to především kvůli soupeřově vyzrálé taktice, herní zkušenosti a trpělivosti. Recept na jeho styl hry jsme dokázali najít až ve druhé polovině utkání. Zvýšená herní aktivita a tlak přinesly změnu obrazu hry až ke konci třetí třetiny, avšak kvůli nedostatku času jsme již nestihli vyrovnat. Druhé utkání bylo ve zcela opačném duchu a jeho průběh byl poměrně jednoznačný. Soupeři jsme nedovolili prakticky nic a díky zvolené strategii jsme tak smazali dojem z předchozího utkání. Svou premiéru v mužské kategorii si odbyli i mladíci: Filip Kovář, Štěpán Vlček a junior Vojtěch Teplárek . Všichni tři projevili nečekaný klid a skvělé zapracování do mužského týmu, k čemuž každý z nich, jako nadstavbu, přidal i bodový úspěch.“