Související zápasy

KANONÝŘI V AKCI: Jak si vedly ženy a mládež?

Se startem soutěžní sezony je tu v pondělí i pravidelný víkendový souhrn výsledků kanonýrské mládeže, který doplňují komentáře trenérů.

Junioři

Kanonýři – FB Hurrican Karlovy Vary 7:3
Florbal Ústí – Kanonýři 7:4

Jan Novák: „Do sobotního utkání jsme měli výborný vstup a rychle jsme vedli 3:0. Podle toho se odvíjel zbytek zápasu. Byli jsme více na míčku, ale často nepřesní v rozehrávce nebo v koncovce. Výkon nebyl ani zdaleka ideální, ale vítězstvím jsme udrželi šance na postup. Naopak do nedělního utkání jsme nevstoupili dobře. Rychle jsme prohrávali a Ústí začalo být spíše pasivní. Od 4. do 50. minuty jsme byli lepším týmem. Byli jsme trpěliví a dočkali se vyrovnání. Bohužel v závěru zápasu, kdy jsme ho měli překlopit na svoji stranu, jsme udělali opět několik hrubek, z kterých jsme inkasovali a bylo po utkání. Trápí nás technické nedostatky. Většinu obdržených branek si v podstatě dáváme sami, což rozhodlo oba zápasy s Ústím. V tuto chvíli je postup už jen v teoretické rovině.“

Junioři B

Kanonýři B – Dragons Hořovice 6:2
Kanonýři B – Kralupy nad Vltavou 2:1

Jan Hollmann: „Zbrusu nový tým juniorů vycestoval k historicky prvním utkáním do Králova dvora. Na úvod těžké skupiny soutěže (čtyři extraligové rezervy) jsme narazili na Dragons Hořovice. Po počátečním ‚respektu‘ k soupeři a celé juniorské soutěži jsme se na konci první třetiny nadechli k poctivému a produktivnímu florbalu, což nám přineslo výhru 6:2. Ve večerním utkání nás čekal soupeř z těch nepříjemných. Kralupy v této generaci mají spoustu talentovaných hráčů, a pokud chceme uspět, musíme za Kladno hlavně bojovat a až potom hrát. Povedlo se. Hráli jsme a bojovali až do poslední chvíle a zaslouženě si odnesli další tři body za výhru 2:1. Již za 14 dni nás čeká prověrka s Tatranem, kdy nastoupíme na domácí půdě a pokusíme si sáhnout opět na další milník na naší premiérové florbalové cestě.“

Starší žáci U15

Kanonýři modří – Black Angels 4:4
Kanonýři modří – Wizards SO Praha 2:3
Kanonýři modří – SK Florbal Benešov 3:6

Jan Buk: „Do sezony jsme vstoupili domácím turnajem. Zaměřili jsme se na využívání prostoru při hře s míčkem a na press. První zápas proti Black Angels se nám v první půli dařilo plnit věci, kterým jsme věnovali pozornost, což nám přineslo vedení 3:1. Ve druhé půli se soupeř zlepšil a my se zhoršili s míčkem. Dramatické utkání skončilo remízou. Proti Wizards jsme většinu času hráli s míčkem, ale nehráli jsme dostatečně rychle a nevyužívali hloubku hřiště, to se částečně zlepšilo ve druhé půli. Koncovku vyrovnaného zápasu lépe zvládl soupeř a o gól vyhrál. V zápase o 3. místo s Benešovem se nám nepodařilo ani přiblížit výkonům ze skupiny a pokazili jsme si dojem z turnaje. Děkujeme rodičům za pomoc s uspořádáním turnaje.“

Ženy

Kanonýrky – Slavia Praha 3:2
Kanonýrky – Start 98 B 7:5

Eliška Moulisová: „V prvním zápase kanonýrských žen byla vidět nerozehranost po dlouhé pauze, kdy nám ale soupeřky hrozily víceméně jen několika rychlými brejky. Na hřišti jsme se zatím hledaly, a tak jsme nedokázaly výrazně využít převahu na míčku, kterou jsme proti mladičkému týmu Slavie měly a zápas tak Kanonýrky vyhrály jen o gól. V druhém utkání proti B-týmu Startu 98 už byla předvedená hra přeci jen lepší, a ačkoli jsme v něm dvakrát prohrávaly, chuť dávat góly byla na holkách vidět. A tak jsme soupeřkám nakonec nasázely krásných sedm fíků a z prvního turnaje si odvezly plný počet bodů.“