Je ikonou kladenského florbalu, která je podepsána pod historickými postupy do nejvyšší soutěže. Nosil kapitánskou pásku, na hřišti se často měnil ve florbalového kouzelníka, který dokázal vytasit nečekaný trik. Později zase působil v roli úspěšného trenéra či manažera. Na jaře Tomáš „Lipi“ Leipner definitivně ukončil svou hráčskou kariéru, a tak si za své florbalové čtvrtstoletí zaslouží veřejné poděkování.
Na jaře byl výraznou postavou v kladenském tažení za postupem. Teď 19letý Jakub Janoušek, jinak odchovanec Kanonýrů, sbírá minuty a zákroky i ve vysněné Livesport Superlize. Odchytal celé zápasy proti Tatranu a Mladé Boleslavi, tedy posledním dvěma superfinalistům. „Je pro mě čest se měřit s takovými hráči, kteří v těch klubech hrají,“ říká Janoušek. A v rozhovoru pro klubový web mluví i o skvělé spolupráci s kanonýrským parťákem Martinem Halešem,
Pondělí duel Livesport Superligy proti pražskému Chodovu odehrají Kanonýři kvůli přítomnosti televizních kamer v „azylu“ Kladenské sportovní haly SAMK. Předprodej vstupenek odstartoval ve středu v 18 hodin přes Ticketportal, držitelé sezonních permanentek mají v hale rezervovaná místa, o lístky si však musí kvůli distribuci zažádat.
Nový šéftrenér pro ženskou složku. Jindra přichází naplnit vizi Kanonýrů
Kanonýři před novou sezonou posilují i na trenérském poli. Do klubu počátkem září nastoupí zkušený kouč Petr Jindra, který se stane šéftrenérem ženské složky a zároveň bude mít na starost kategorii přípravek. Třicetiletý Jindra v minulosti působil třeba v Jihlavě, Dačicích a v kraji Vysočina vedl regionální výběry dívek.
Jindru pro angažmá v Kanonýrech získal sportovní ředitel klubu Marek Chlumský, který ho roky coby hlavní metodik Českého florbalu potkával na řadě školeních. Zaujal ho jeho zájem, aktivita i výsledky a působení na Kempu talentované mládeže. „A tak mi přišel jako vhodný adept, aby naplnil jednu z vizí Kanonýrů, kterou je vybudování kompletní ženské složky,“ říká Chlumský.
A Petr Jindra jeho nabídku vyslyšel. „Byl to od Marka trvalejší zájem, nikoliv pouze jednorázové kontaktování, což mi pomohlo k rozhodnutí. Zároveň jsem potřeboval změnit prostředí. Od té doby, co jsem s florbalem začal, což je od roku 2002, jsem na klubové úrovní působil výhradně v Regionu V, do kterého spadá Vysočina a Jihočeský kraj. Nyní cítím potřebu zkusit něco jiného, abych měl možnost srovnání. Chtěl bych poznat mentalitu lidí v odlišném regionu, který má na jihu Čech pověst kraje florbalově kvalitnějšího a řekněme i více zaměřeného na výkon. Na jihu jsem totiž čím dál víc začal bojovat s nepřekročitelnými limity,“ vysvětluje Jindra.
Sám říká, že jeho primárním úkolem na Kladně v roli šéftrenéra bude „zakopat pomyslný příkop mezi kategoriemi v ženské struktuře.” „Musíme nastavit přirozenou kontinuitu, kdy holky budou bez ostychu a bázně přecházet z jedné kategorie do druhé, a to bez ohledu na kamarádky. A následně nastavit takové prostředí, aby při první příležitosti neutíkaly z Kladna pryč.“
Zároveň chce přinést know-how o tréninku mládeže, kterému se věnuje řadu let, a proto dostal na starost kategorii přípravek.
Jindra s florbalem podobně jako Dušan Přívara začínal v Jihlavě, brzy se z něj stal trenér a následně se jeho druhým osudovým klubem staly Dačice, kde až do letošního července působil jako manažer a šéftrenér mládeže i jako hráč divizního týmu. Trenérsky rovněž deset let vedl regionální dívčí výběr a třikrát se účastnil dívčího Kempu talentované mládeže v Jičíně. Ve florbale rovněž působí jako školitel trenérů, aktivní rozhodčí a byl zvolen do regionálního výkonného výboru.
Obsáhlejší rozhovor s novým šéftrenérem přineseme v dalších týdnech.