Kanonýři získali do další superligové sezony výraznou posilu. Ze švýcarského St. Gallenu přichází kladenský odchovanec, juniorský mistr světa a borec s 84 superligovými brankami Matěj Čermák. „Moc se těším na atmosféru domácích zápasů a na to, že na tribuně uvidím rodinu a kamarády,“ přiznává 22letý útočník. Ten by se v áčku mohl potkat i s o pět let mladším bratrem Martinem, zatím hráčem juniorky Kanonýrů.
Florbalová sezona se chýlí k závěru a i mnohá mládežnická družstva už měla na programu svůj závěrečný turnaj. Jak si mladí Kanonýři vedli, vám přinášíme v tradičním souhrnu.
Potřetí v řadě budou mít Kanonýři svého zástupce na juniorském mistrovství světa! Po Matyáši Bachmaierovi a Ondřeji Papouškovi, kteří se v roce 2021 stali světovými šampiony, a po Jakubu Bohuslávkovi, který si na velkém turnaji zahrál před dvěma lety, se teď do finální nominace na světový šampionát v Curychu (29. dubna - 5. května) probil obránce Ferdinand Tomášek. „Je to můj sen už od té doby, co hraji florbal,“ řekl po zveřejnění soupisky Tomášek.
Nový šéftrenér pro ženskou složku. Jindra přichází naplnit vizi Kanonýrů
Kanonýři před novou sezonou posilují i na trenérském poli. Do klubu počátkem září nastoupí zkušený kouč Petr Jindra, který se stane šéftrenérem ženské složky a zároveň bude mít na starost kategorii přípravek. Třicetiletý Jindra v minulosti působil třeba v Jihlavě, Dačicích a v kraji Vysočina vedl regionální výběry dívek.
Jindru pro angažmá v Kanonýrech získal sportovní ředitel klubu Marek Chlumský, který ho roky coby hlavní metodik Českého florbalu potkával na řadě školeních. Zaujal ho jeho zájem, aktivita i výsledky a působení na Kempu talentované mládeže. „A tak mi přišel jako vhodný adept, aby naplnil jednu z vizí Kanonýrů, kterou je vybudování kompletní ženské složky,“ říká Chlumský.
A Petr Jindra jeho nabídku vyslyšel. „Byl to od Marka trvalejší zájem, nikoliv pouze jednorázové kontaktování, což mi pomohlo k rozhodnutí. Zároveň jsem potřeboval změnit prostředí. Od té doby, co jsem s florbalem začal, což je od roku 2002, jsem na klubové úrovní působil výhradně v Regionu V, do kterého spadá Vysočina a Jihočeský kraj. Nyní cítím potřebu zkusit něco jiného, abych měl možnost srovnání. Chtěl bych poznat mentalitu lidí v odlišném regionu, který má na jihu Čech pověst kraje florbalově kvalitnějšího a řekněme i více zaměřeného na výkon. Na jihu jsem totiž čím dál víc začal bojovat s nepřekročitelnými limity,“ vysvětluje Jindra.
Trenér Petr Jindra
Sám říká, že jeho primárním úkolem na Kladně v roli šéftrenéra bude „zakopat pomyslný příkop mezi kategoriemi v ženské struktuře.” „Musíme nastavit přirozenou kontinuitu, kdy holky budou bez ostychu a bázně přecházet z jedné kategorie do druhé, a to bez ohledu na kamarádky. A následně nastavit takové prostředí, aby při první příležitosti neutíkaly z Kladna pryč.“
Zároveň chce přinést know-how o tréninku mládeže, kterému se věnuje řadu let, a proto dostal na starost kategorii přípravek.
Jindra s florbalem podobně jako Dušan Přívara začínal v Jihlavě, brzy se z něj stal trenér a následně se jeho druhým osudovým klubem staly Dačice, kde až do letošního července působil jako manažer a šéftrenér mládeže i jako hráč divizního týmu. Trenérsky rovněž deset let vedl regionální dívčí výběr a třikrát se účastnil dívčího Kempu talentované mládeže v Jičíně. Ve florbale rovněž působí jako školitel trenérů, aktivní rozhodčí a byl zvolen do regionálního výkonného výboru.
Obsáhlejší rozhovor s novým šéftrenérem přineseme v dalších týdnech.