KanonýřiLiberec
2:7(0:1,1:3,1:3)
so 14. 9. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, Livesport Superliga, 1. kolo

Premiéra v superlize s porážkou, Kanonýři nestačili na Liberec. Byli jsme ustrašení, věděl kouč

Návrat Kanonýrů do nejvyšší florbalové soutěže započal porážkou. Kladenští v úvodním duelu nestačili na Liberec 2:7, když hosté o vítězství rozhodli především ve druhé třetině. Na oba domácí góly nahrál Matěj Stůj.

Očekávaná kanonýrská premiéra lehce zhořkla již ve druhé minutě, kdy se před Halešovou brankou dobře zorientoval Fišera a dorážkou poslal hostující Liberec do vedení. O pět minut později zase liberecký Faksa trefil tyč, nicméně Kanonýři dokázali hru vyrovnat a vytvářet si šance. Avšak úvodní dvacetiminutovka jejich první superligovou trefu nepřinesla.

Na počátku druhé části musel domácí gólman Haleš předvést několik výtečných zákroků, a když ve 24. minutě zneškodnil další dvě liberecké šance, z protiútoku udeřili konečně Kanonýři. Stůj vykroužil z rohu, diagonálně našel volného Kozáka a na jeho ránu už hostující brankář nezareagoval.

Zřejmě zlomový moment utkání přišel ve 32. minutě - nejprve Wiener poslal zpoza své branky dlouhý lob téměř přes celé hřiště, které z voleje trefil Faksa a Liberec znovu vedl. Jen o 29 vteřin později Trčka prokličkoval mezi dvojicí soupeřů a následně předložil míček volnému Mádlovi, který zvyšoval už na 3:1. V 37. minutě byli Kanonýři blízko snížení, jenže Papouškova střela skončila na břevně a Stůjova dorážka na tyčce, aby o chvilku později Mádlo po rozehrávce z rohu a přesné střele dával na 1:4. Zkraje třetí třetiny navíc přidal Horn pátý gól.

Kanonýři se však nevzdali, bojovali a Bohuslávek ve 48. minutě střelou zblízka na první tyč snížil na rozdíl tří gólů. V 53. minutě ale Liberec znovu odskočil, byť po poněkud kontroverzním momentu. Wiener při gólové akci evidentně chytil Stůjovu hokejku, kterou odhodil. Kouč Přívara si na to vzal trenérskou výzvu, a byť opakované záběry vše odhalily, tak rozhodčí branku uznali, a ještě šli kvůli neúspěšné výzvě (zdržování hry) do čtyř. V samotném závěru zvýšil Liberec na konečných 7:2.

„Liberec ukázal zkušenost, byl trpělivý, proměnil šance. Nám se povedla jen ubránit oslabení. Zaplatili jsme nováčkovskou daň, byli jsme ustrašení. Nervozita a hlava udělaly hodně, nebyl to od nás ideální výkon. Doufejme, že to v příštím utkání bude lepší a poučíme se z toho. Super výkon podal náš brankář a potvrdil, proč k nám přišel. Je potřeba si splnit základní parametry naší hry, pak to bude vypadat úplně jinak,“ řekl kouč Dušan Přívara.

A chválený brankář Martin Haleš doplnil: „Byly tam světlé i temné momenty, nicméně je to první zápas v lize, takže se z toho můžeme jenom poučit, abychom v příštích zápasech a kolech byli lepší.“

Branky a asistence: 24. Kozák (Stůj), 48. Bohuslávek (Stůj) - 2. Fišera (Wiener), 32. Faksa (Wiener), 32. Mádlo (Trčka), 37. Mádlo (Korych), 44. Horn (Wiener), 53. Horn (Faksa), 60. Vik (Wiener). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 5:1 navíc Bachmaier (KLA) a Faksa (LIB) 10 minut. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:3, 1:3. Střely: 14:26. Diváků: 453.

Sestava Kanonýrů: Haleš (Janoušek) - Novák, Bachmaier, Kozák, Krbec, Šefčík, Kuchynka - Bohuslávek, Tomášek, Fišer - Stůj, Tad. Chroust, Papoušek - Čermák, Janda, Netrefa - Dufek, Fojtík. Trenér: Přívara.