KanonýřiBulldogs
7:5(1:2,3:1,3:2)
so 28. 9. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, Livesport Superliga, 3. kolo

První VÝHRA v superlize! Je to odrazový můstek, věří kouč

Přáli si, aby zůstaly všechny tři body doma. A tak se i stalo. Kanonýři si připisují první výhru v superligové sezoně, když v hale BIOS porazili brněnské Buldoky 7:5. Dvakrát se gólově prosadili Papoušek a Stůj.

Do zápasu, který byl reprízou jarní vypjaté finálové série 1. ligy, lépe vstoupili hosté a v 6. minutě se díky Matulovi ujali vedení. V 17. minutě sice Papoušek srovnal, jenže ještě do přestávky si Bulldogs vzali jednogólový náskok zpět. „O pauze bylo v kabině dusno, přidali jsme pak na pohybu a důrazu,“ přiznal útočník Jakub Bohuslávek.

A skutečně se ve druhém dějství podařilo Kanonýrům skóre otočit. Nejprve se dostali v přesilovce do tlaku, a byť ji nezužitkovali, tak jen chvíli po návratu vyloučeného Koláčného, srovnali. Bohuslávek utekl s míčkem po pravé straně, situaci 2 na 1 vyřešil hezkou přihrávkou na Tomáše Chrousta, který si míček lehce pustil před sebe a pak střelou z úhlu překonal ležícího Haltmara. Zanedlouho hrálo Kladno další početní výhodu, kterou tentokrát využil Tadeáš Chroust. Šikovně si vyjel od branky a nikým neatakován poslal balonek do horního růžku.

OHLASY ZÁPASU KANONÝŘI - BULLDOGS

Za další dvě minuty bylo ještě veseleji – Bachmaier vyhrál důležitý souboj v obraně. Míčku se zmocnil Tadeáš Chroust, který ho následně křížnou milimetrovou nahrávkou nasměroval na úplně volného Stůje a ten zvyšoval na 4:2. Střelecké dostihy pokračovaly, když v 35. minutě po zbytečném kladenském propadnutí snížil Valachovič.

Do třetí třetiny ale zase lépe vstoupili domácí. Stůj u mantinelu bravurně obešel jednoho brněnského hráče a pak nahrál nehlídanému Papouškovi, který „jen“ nastavil hůl do prázdné branky. Buldoci deset minut před koncem snížili, ovšem hned o minutu později skvělou přihrávkou našel Tadeáš Chroust Stůje a nejlepší kanonýr Kanonýrů se ani tentokrát nemýlil. Byl to už jeho šestý bod v této sezoně!

Šest minut před koncem se Buldoci odhodlali k power play, ale Kladno početní nevýhodu skvěle ustálo. Naopak v 57. minutě po ose Čika - Tomášek - Netrefa přišla definitivní gólová jistota.

„První třetina a zvlášť její závěr se podobal utkání s Bohemkou, kdy jsme si nechali dát v poslední minutě zbytečně gól. Pak byl trochu fén v šatně, ale pomohlo nám to, ožili jsme se a začali jsme pracovat na našich věcech. A to byl důvod, že jsme duel otočili. Výhru jsme potřebovali. Mužstvo je kvalitnější, než bylo dřív. Je fyzicky našlapané, je to jen o mentální stránce. V prvních dvou zápasech jsme se rozkoukávali a věříme, že tohle je ten odrazový můstek,“ řekl kouč Dušan Přívara.

A Matěj Stůj, který si převzal cenu pro nejlepšího hráče utkání přidal: „Jsou to důležité tři body. První třetina byla od nás vlažná, od té druhé už jsme zapnuli a mělo to parametry, které od naší hry chceme. Byly tam chybičky, kterých se proti jinému soupeři musíme vyvarovat, protože by to neskončilo takovým skóre, ale třeba remízou. Počítal jsem s tím, že budu začínat v obraně, ale v předchozích play off jsem nastupoval v centru. Teď jsem tam od začátku sezony a ta role mi svědčí.“

Branky a asistence: 17. Papoušek (Bachmaier), 27. Tom. Chroust (Bohuslávek), 31. Tad. Chroust (Bohuslávek), 34. Stůj (Tad. Chroust), 44. Papoušek (Stůj), 52. Stůj (Tad. Chroust), 57. Netrefa (Tomášek) - 6. Matula (Koláčný), 20. Mazáč (Kučera), 35. Valachovič (Matula), 51. Matula (Zukal), 60. Skalník (Svatoň). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Třetiny: 1:2, 3:1, 3:2. Střely: 24:20. Diváků: 312.

Sestava Kanonýrů: Haleš (Janoušek) - Novák, Kuchynka, Kozák, Krbec, Šefčík, Bachmaier - Tomášek, Čika, Netrefa - Bohuslávek, Fišer, Tom. Chroust - Tad. Chroust, Stůj, Papoušek - Pfaur, Dufek, Čermák. Trenér: Přívara.