VinohradyKanonýři
5:2(2:0,1:1,2:1)
ne 6. 10. 2024 17:00 @ TJ Sokol Vinohrady, Livesport Superliga, 4. kolo

Spousta střel, tyčky a břevna. Kanonýři přesto prohráli

Ani druhý superligový výjezd Kanonýrů do Prahy body nepřinesl. Tentokrát Kladno nestačilo na Sokol Vinohrady 2:5, když se za hosty gólově prosadili Papoušek a Stůj. Příští sobotu Kanonýři doma hostí celek FBC Ostrava.

Domácí rozradostnilo už po 100 vteřinách bratrské duo Gärtnerů, když využilo k brejku chybné kladenské rozehrávky. V dalším průběhu první třetiny měli Kanonýři míček na holích častěji, jenže Vinohrady bránily v poctivém bloku a většinu střel hostů dokázaly zblokovat. A když už rána prošla, jako se to podařilo v 18. minutě Papouškovi, zastavila ji tyč. Jelikož i ve florbale platí, že když nedáš, tak dostaneš, hned o chvíli později se po standardní situaci prosadil Bačinský.

I druhé dějství bylo ve svém průběhu zčásti podobné - Vinohrady brzy přidaly třetí gól, pak Kladno tlačilo, ale po Bachmaierově břevnu se branky dočkalo až v 36. minutě. Papoušek vybojoval v rohu míček, ihned ho naservíroval před branku zcela volnému Tadeáši Chroustovi, který se zblízka nemýlil. Zanedlouho hráli hosté přesilovku, zmáčkli Vinohrady, ovšem obrovská příležitost Bohuslávka skončila opět jen na tyčce.

Zkraje třetí třetiny se po výtečné otočce znovu trefil Daniel Gärtner, a tak domácí zase vedli o tři branky. V posledních pěti minutách hráli Kanonýři bez brankáře a v 59. minutě z početní výhody vytěžili druhý gól, když se ostrou pumelicí po krosové nahrávce Bachmaiera trefil Matěj Stůj. O 30 vteřin později však naděje Kladenských zhatil gól Tomáše Gärtnera do prázdné. V samotném závěru zastavilo střelu Tadeáše Chrousta břevno. Podle statistik Kanonýři přestříleli domácí 43:27, body však zůstaly Vinohradům.

„Toto utkání rozhodlo proměňování šancí. Vinohrady byly efektivnější, my jsme udělali chyby a Vinohrady je trestaly. I soupeř udělal chyby, ale ty jsme my málo trestali, protože na dva góly se vyhrát nedá,“ řekl kouč Dušan Přívara. A brankář Martin Haleš souhlasil: „Atmosféra tady byla výborná, jak fanoušci domácí, tak ti od nás z Kladna předváděli skvělou show. Rozhodlo proměňování šancí, Vinohrady proměnily, na co sáhly, daly i šťastné góly. My jsme byli dneska absolutně nuloví, nebyli jsme schopni trefit kasu, a když jsme ji trefily, byl Aleš připravený.“

Branky a asistence: 2. D. Gärtner (T. Gärtner), 19. Bačinský (Pužman), 23. Švejda (Bačinský), 44. D. Gärtner (T. Gärtner), 59. T. Gärtner (D. Gärtner) - 36. Tad. Chroust (Papoušek), 59. Stůj (Bachmaier). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1. Střely: 27:43. Diváků: 193.

Sestava Kanonýrů: Haleš (Janoušek) - Novák, Kuchynka, Kozák, Krbec, Šefčík, Bachmaier - Tomášek, Čika, Netrefa - Bohuslávek, Fišer, Tom. Chroust - Tad. Chroust, Stůj, Papoušek - Fojtík, Dufek, Janda. Trenér: Přívara.