KanonýřiOstrava
8:5(3:2,3:1,2:2)
so 12. 10. 2024 18:00 @ SH BIOS Kladno, Livesport Superliga, 5. kolo

Tři body znovu zůstávají doma. Kanonýři po skvělém výkonu přehráli Ostravu

A-tým Kanonýrů znovu ukázal, že na domácí palubce a před svými skvělými diváky dokáže velké věci. Proti FBC Ostrava předvedl sebevědomý výkon a především díky vydařené druhé třetině vyhrál 8:5. Připsal si tak důležité tři body a v tabulce alespoň do neděle poskočilo Kladno na osmé místo.

Kanonýři do utkání vstoupili skvěle a po 71 vteřinách z úvodního tlaku vytěžili gól Tadeáše Chrousta, který se výtečně zorientoval v přebrankovém prostoru. Ostrava sice zvládla skóre otočit, nicméně Matěj Stůj 16. minutě v přesilovce srovnal a v poslední minutě první třetiny se mezi střelce po závaru před ostravskou brankou zapsal i kapitán Krbec. Míček sice neskončil v brance, ovšem sudího uznali a nic na tom nezměnila ani jejich kontrola u videa.

Ve druhé části se nejprve prosadil Novák. Hosté sice snížili, ale pak se během 23 vteřin trefil Bohuslávek, kterého do sóla vyslal po zachycení míčku Tomášek, a z voleje Bachmaier a po 40 minutách vedli Kanonýři 6:3, což jim dávalo velký klid.

Navíc zkraje třetí části využil Tadeáš Chroust po nádherné kombinaci Bachmaier - Bohuslávek přesilovku, BIOSka byla v euforii a Kanonýři drželi dostatečný náskok. Pět a půl minuty před koncem se Ostrava odhodlala k power play, sice snížila, ale vzápětí Tomáš Chroust gólem do prázdné zase vrátil Kladnu čtyřgólové vedení. Trefa ostravského Chatrného z poslední minuty už nic neřešila.

„Byl to odbojovaný a odmakaný výkon od začátku do konce. Byly tam nějaké chybky, to k tomu patří. Konečně jsme vstřelili dost branek a jde vidět, že góly umíme dávat. Musíme na tom dál pracovat a energii, která byla v tom dnešním zápase, musíme vkládat do každého utkání. Pak budeme předvádět sympatické výkony a brát body i dalším favoritům,“ řekl po utkání kouč Kanonýrů Dušan Přívara, který si tradičně pochvaloval atmosféru v hale.

Ferdinand Tomášek, který dostal cenu pro nejlepší hráče, pak přidal: „Od začátku zápasu jsme věděli, jaký máme plán a ten jsme plnili. Zápas byl hodně v tempu, dost běhavý, takže záleželo na tom, kdo má lepší fyzičku a tu máme my.“

Branky a asistence: 2. Tad. Chroust (Kozák), 16. Stůj (Tad. Chroust), 20. Krbec (Bohuslávek), 27. Novák (Bachmaier), 38. Bohuslávek (Tomášek), 38. Bachmaier (Novák), 42. Tad. Chroust (Bohuslávek), 58. Tom. Chroust - 11. Herblich (Jakubec), 13. Matejčík (Viitanen), 29. Jakubec, 57. Markkula (Matejčík), 60. Chatrný (Pobořil). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Třetiny: 3:2, 3:1, 2:2. Střely: 33:25. Diváků: 330.

Sestava Kanonýrů: Haleš (Janoušek) - Tomášek, Krbec, Novák, Kozák, Šefčík, Dufek - Janda, Stůj, Bohuslávek - Tad. Chroust, Bachmaier, Papoušek - Fišer, Tom. Chroust, Netrefa - Čika, Fojtík, Čermák. Trenér: Přívara.