Vydařená generálka. Kanonýři porazili Vary a vyhráli pohárovou skupinu

Kanonýři skvěle zvládli generálku před startem Livesport superligy, když v pohárovém utkání porazili ligového rivala z Karlových Varů 7:3. Výhrou si zároveň zajistili prvenství ve skupině B a tím postup do osmifinále poháru.

Vary se ujaly vedení v šesté minutě, ovšem už po 46 vteřinách dokázal vyrovnat Tomášek, kterému skvěle na střed hřiště nabil Fišer. Vyrovnaný zápas pokračoval, nicméně první třetinu nakonec ovládli hosté z Varů, když v 15. minutě Hrbáček sebral soupeři míček a přesně zakončil.

Na počátku druhé třetiny však Kanonýři dokázali znovu srovnat krok, když akci 3 na 2 gólově vyřešil Bachmaier po přihrávce Bohuslávka. Přetahovaná ovšem nekončila - ve 30. minutě se šikovnou bekhendovou střelou prosadil karlovarský Klápa, aby za pouhých 18 vteřin reagoval Bohuslávek. Ve 49. minutě poprvé vedení na kanonýrskou stranu strhl Netrefa a o minutu později odskočili Kanonýři už do dvougólového vedení, když se po chytrém lobu Bachmaiera trefil Bohuslávek. Byl to zlom, neboť hosté se už na odpověď nezmohli, naopak domácí v závěru přidali další dvě branky.

„Od začátku jsme kontrolovali tempo utkání. Věci, co jsme si nastavili před zápasem, jsme dodržovali a ve třetí třetině jsme odskočili. Odehráli jsme standard, ale určitě to ještě může být lepší,“ řekl útočník Jakub Bohuslávek. A kouč Dušan Přívara přidal: „Byli jsme efektivnější než soupeř a díky tomu jsme vyhráli.“

Branky a asistence: 7. Tomášek (Fišer), 24. Bachmaier (Bohuslávek), 30. Bohuslávek (Novák), 49. Netrefa (Čermák), 50. Bohuslávek (Bachmaier), 55. Bohuslávek (Tomášek), 57. Dufek (Janda) - 6. Navrátil (Hrbáček), 15. Hrbáček, 30. Klápa (Rosa). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Třetiny: 1:2, 2:1, 4:0.